Kripto HaberleriBorsaBitcoin Borsası Binance, Kripto Para Kullanıcıları İçin Yeni Özelliğini Duyurdu!

Bitcoin Borsası Binance, Kripto Para Kullanıcıları İçin Yeni Özelliğini Duyurdu!

Takip et

Kripto para borsası Binance, API kullanıcılarının platformlarında kendi kendilerine ticaret (self-trading) yapmalarını önlemeye yardımcı olacak yeni bir işlev sundu.

Binance, İstem Dışı Kendi Kendine Ticareti Önlemek Amacıyla Kripto Para Kullanıcılarına Yeni Bir Özellik Tanıttı

Hizmet, 26 Ocak’tan itibaren Binance’in API kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Borsanın web sitesi ve uygulama kullanıcıları bundan etkilenmeyecek.

Borsa, bu özelliğin isteğe bağlı olduğunu ve kullanmamayı tercih eden kullanıcılar için herhangi bir etkisi olmayacağını da ekledi.

Kendi Kendine Ticareti Önleme (Self-Trade Prevention, STP) işlevi, kullanıcıların gerçekte olduğundan daha fazla sayıda işlem olduğu yanılsamasını yaratmak için birbirleriyle işlem yaptığı bir faaliyet olan kendi kendine ticaret amaçlı emirlerin yerine getirilmesini engelleyecek.

Kendi kendine alım satım bu nedenle bir tür piyasa manipülasyonu olarak kabul edilir.

Binance API, borsanın üçüncü taraf alım satım şirketlerinin Borsa sunucularına bağlanmasına, piyasa verilerine erişmesine ve alım satım yapmasına olanak tanıyan hizmetidir.

İlgili Haber
Peter Schiff Yükselişte Bile Bitcoin (BTC) Boğalarını Kızdırmaya Devam Ediyor: Yine Konuştu!

STP işlevi, kullanıcılara istemeden kendi kendine ticaret yapmaktan kaçınmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayacak.

Diğer avantajlar arasında, kendi kendine işlem yapmama garantisi ile ticaret stratejileri yürütebilmek ve gereksiz işlemlerden kaynaklanan ücretlerden tasarruf etmek yer alıyor.

Kendi kendine ticaret, bir kullanıcı veya bir grup bağlantılı kullanıcı kendi aralarında ticaret yaptığında gerçekleşir. İşlemin her iki tarafında da aynı katılımcı yer alır, bu nedenle işlem gören varlığın gerçek sahibinde fiili bir değişiklik olmaz.

Bu nedenle, Binance’in kullanım koşulları uyarınca kasıtlı olarak kendi kendine ticaret yapmak yasaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları