AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 19570$’a Kadar Yükselip Sert Düştü! İşte Nedenleri

Bitcoin'in gece saatlerinde gösterdiği sert hareketin nedenlerini inceledik

Bitcoin’de yine hareketli ve volatilitenin yüksek olduğu bir gece yaşandı. Hafta sonu yaptığı ataktan sonra, haftaya kısmen yatay başlayan ve 19.100$-19300$ bandında dalgalanan Bitcoin, gece saatlerinde başlattığı hareketle,  19188$’dan, 19570$’a kadar sert bir yükseliş gösterdi.

Birçok defa ret yediği 19500$ seviyesinde tutunamayan Bitcoin yükseldiği hızda geri düştü. Sert düşmesine rağmen 19.000$’ın üstünde tutunmayı başaran Bitcoin haber saati itibariyle 19.180$ seviyelerinden işlem görüyor.

Gece saatlerinden özellikte fiyatın 19200$’ın üstüne çıkıldığı sırada, vadeli işlemlerdeki yatırımcıların büyük çoğunluğu short pozisyon açtı, short pozisyonun bu kadar agresif olması, long pozisyonun fonlama maliyetini negatife çevirdi.

Analistlere göre sert yükselişin nedeni long pozisyonun vadeli işlem maliyet oranının negatife dönmesi. Short veya Long pozisyonda vadeli işlem fonlama maliyetinin negatife dönmesi çok sık rastlanan bir durum değil, bu nedenle sert bir hareketle Bitcoin’nin 19.570$’a kadar yükselmesine neden oldu. Short pozisyonları sıkıştıran bu hareketten sonra, Bitcoin bol satıcılı olan 19500$ seviyelerinden, yatay hareketine devam etmek üzere geri çekildi.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Kafa Kaldırdı: Rekor Denemesi Tekrar Gelecek Mi?

Yukarıdaki analizimizde bahsettiğimiz 19500$ seviyesinden Bitcoin yine ret yedi. Teknik olarak takip edilmesi gereken seviyelerle ilgili gün içerisinde paylaşacağımız haberi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu