blank
AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 20.800$’ı Gördü, Peki Bundan Sonra Ne Olacak ? “Yorum-Analiz”

Bitcoin'de rekor sonrası beklentileri değerlendirdik.

Bitcoin’de rekor kırıldı ve 20.000$ geçildi. 20.800’e kadar yükselen Bitcoin’de yatırımcıların aklında tek soru var bundan sonra ne olacak?

2017’deki zirve bu konuda kötü bir örnek teşkil etse de, birçok analist bu defa durumun farklı olacağını düşünüyor. Bitcoin’e kurumsal yatırımcı ilgisi yeni yeni alevlenemeye başlamışken, Bitcoin’de kalıcı bir düşüş beklemeyen analistler, kısmi geri çekilmeler görülse de uzun vadede Bitcoin’in yıldızının parlamaya devam edeceği görüşünde.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Rekor Kırdı! Kurumsal Yatırımcılar Almaya Devam Ediyor! 15 Milyon $

Bİtcoin’de 20.000$’ın kırılmasıyla teknik olarak bilinmez bir alana ilk adım atıldı. Uzmanlara göre bundan sonrası için ilk hedef 20.000$’ın üstünde tutunmaya çalışmak olacak. Şayet 20.000$’ın altına sert bir iniş gerçekleşirse, panik satışların etkisiyle daha önce destek olarak bahsettiğimiz 17.600’ler, 16100’ler gündeme gelebilir. Bu nedenle yatırımcıların stop noktalarını iyi ayarlamalarını ve stopsuz işlem yapmamaları gerektiğini hatırlatıyoruz.

Yeni yatırımcıları da uyaran uzmanlar daha önce pozisyon açmamış veya alım yapmamış yatırımcıların bu seviyelerden FOMO’ya kapılarak işlem yapmalarının sağlıklı olmayacağının altını çiziyor.

Bitcoin 20.000$ üzerinde kalmayı başarırsa, yaklaşık 17.000$’lık bir çanak tamamlayacak. Bitcoin’nin, 3 yıllık çanak hedefi ise 37.000$.

Şuan için kısa vadede 20.000$ ve 19600$ destek olarak takip edilebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu