blank
BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Rekor Kırdı! Kurumsal Yatırımcılar Almaya Devam Ediyor! 15 Milyon $

Bitcoin rekor kırarken, kurumsal yatırımcılardan iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Bitcoin’nin uzun süredir geçmeye çalıştığı 20.000$’ı kırarak, 20454$’a kadar yükseldi. Bu haberle birlikte  yatırımcıları sevindiren bir haberde kurumsal yatırımcı kanadından geldi.

2020 yılı ortaları genel olarak iyi hatırlamayacağımız bir yıl olsa da, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i fark ettikleri yıl olması ve Bitcoin’nin eski gücüne kavuşması bakımından etkili bir yıl oldu. Milyarlarca dolarlık mevduatları yöneten şirket ve fonların Bitcoin’i fark edip, Bitcoin’e yatırım yapması, diğer yatırımcıların da kripto paralara olan inançlarını kuvvetlendiriyor.

Son olarak İngiltere merkezli yatırım yönetim şirketi Ruffer Investment, 15 milyon $’lık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Toplamda 27 milyar dolara sahip olan şirket, 620 milyon dolarlık bir fonunun %2.5’luk kısmını Bitcoin’e ayırdı. Şirketin büyüklüğü karşısında küçük bir yatırım gibi gözükse de, Bitcoin’in arkasına aldığı rüzgarla, şirket tarafından yapılacak bu alımların daha da artabileceği düşünülüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin alım hamlesinin “savunma hamlesi” olarak nitelendirilmesi dikkat çekti. Kurumsal yatırımcılar yüksek enflasyon ve devalüasyon risklerine karşı genelde kendilerini altınla koruma altına alırlardı. Altın ve Bitcoin arasında güvenli liman olma yarışı kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekmiş durumda. Kurumsal şirketlerin altın için ayırdığı “savunma hamlelerinin” bir kısmını Bitcoin’e yatırması dahi, Bitcoin’nin yakın gelecekteki konumunu anlatmaya yetiyor.

İlgili Haber  Enflasyon Karşısında Hangisi Güvenli Liman? Bitcoin (BTC) Mi? Altın Mı? Dolar Mı?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu