AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 9500 Doların Üzerinde, Hedef 10.000 Dolar!

Bitcoin yükselişlerini gün içerisinde de sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin son birkaç gündür yukarı yönlü hareketlerini sürdürüyor. Gün içerisinde 9500 dolar seviyelerine kadar yükselen BTC’de aşağı yukarı sert hareketler adeta büyük yükselişler öncesi “silkeleme” işlemi niteliğinde.

ABD’nin açıkladığı “yüzyılın anlaşması” ve Çin’de görülen koronavirüs salgını dünya gündemini iyice kızıştırıyor. Bir yandan ekonomik sıkışıklık diğer yandan salgın hastalıklar bu dönemde arzı kısıtlı olan yatırım araçlarını daha da değerlendiriyor.

Özellikle altın ve Bitcoin’in son birkaç aydır yükseliş ve düşüş hareketleri hemen hemen aynı tepkileri vermiş durumda. Bu da Bitcoin’in artık altın gibi madenlerle paralel bir şekilde hareketlendiğinin ve kitleler tarafından eskiye nazaran daha çok benimsendiğinin bir göstergesi.

Bitcoin’deki hedef önce 10.000 doların üzerine olurken bu yükselişlerin 12.500 dolara kadar devam etmesi ve mart sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Nisan ve mayıs aylarında ise halving tarihinin yaklaşmasının kar satışlarını tetikleyeceği ve bu tarihlerde ciddi gerilemeler olabileceği öngörülüyor.

Kısa vade için BTC’nin daha fazla yükseleceği düşünülürken uzmanlara göre bu gece 9800 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş olabilir.

Bitcoin fiyatına anlık olarak sitemizden ulaşabilirsiniz: Bitcoin fiyatı

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu