AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Almanın Doğru Zamanı Mı?

Bitcoin 7.400 dolardan kendisine yeni alıcılar ve satıcılar aramaya devam ediyor ancak bu dönem yatırım yapmanın doğru dönemi mi?

Bitcoin satın alarak ‘kazanç’ elde etmeye başlamak isteyen kripto para birimi yatırımcısı kimseler 2019 bitmeden hemen şimdi yatırım yapmalı mı? Bu konuda bazı soru işaretleri var ve giderek daha fazla insan bu sorunun yanıtını aramaya devam ediyor.

Bitcoin ve altcoin piyasalarında yaşanan son gelişmeler kısa süre içerisinde büyük bir yükselişe işaret etmiyor. Bitcoin yatırımcıları yükseliş beklentisi içerisinde olsalar bile bu konuda analistler 2019 yılında 2020 için önceden yapılacak kısa vadeli yatırımların büyük kazanç beklentisinde olmaması gerektiğini ve kazançların yüksek olamayabilecek olduğuna dikkat çekiyorlar.

Uzmanlar bu dönemde mutlaka bir kar hedefi belirlenerek yatırım yapılması gerektiğini belirtirken zaman olarak ise orta ve uzun vadeli olarak düşünmenin daha doğru olacağı görüşündeler. Mayıs 2020 de olacak Bitcoin halving olayının etkisi ile nisan ayına kadar yükseliş bekleyen analistler, mayıs ayında halvingden sonra bir düşüş olabileceğine dikkat çekerken, altcoinler için ise bu döneme kadar tahmin yapmaktan kaçınıyor.

Zira yüzde 68 seviyelerine kadar ulaşan piyasadaki BTC hakimiyeti, BTC’de ciddi yükselişler görülmesi durumunda yüzde 80 oranlarına kadar çıkabilir. Bu durum özellikle halving etkisi ile nisan ayına kadar olması beklenen BTC yükselişinde birçok altcoinin BTC karşısında ezileceği anlamına geliyor olabilir.

Halvingden sonra BTC fiyatında düşüş bekleyen analistler, bu dönemde hakimiyetin düşebileceği ve eğer hakimiyet yüzde 40-45 seviyelerine gelirse ciddi bir altcoin rallisinin başlayabileceğini öngörüyor.

Özetle uzmanlar bu dönemde orta ve uzun vade beklenecek ise BTC yatırımına sıcak bakıyor ve kısa vade için tahmin yürütmekten kaçınıyorlar.

Kısa vadeli yatırım yapanlar için önemli bilgileri kaleme aldığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak hazırlanmıştır. Hiçbir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği taşımıyor olup bilgi amaçlıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu