Bitcoin

Bitcoin (BTC) Balinaları Alım Yapmayı Bıraktı mı? İşte BTC Fiyatına Dair Kritik Veri!

Son dönemdeki on-chain Bitcoin verilerine bakıldığında balinalar yerinde sayarken bireysel yatırımcıların alım yaptığı görülüyor!

Savaşın gölgesinde kalan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), fiyat belirsizliğine hala son veremedi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki bir ileri iki geri savaş ve barış durumu, fiyatın da net bir trend çizmesini engelliyor.

Son dönemde ise balinaların net bir karar verdiği on-chain verilerde net olarak görülüyor.

İlgili Haber
Ünlü Analistler Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Destek ve Direnç Seviyelerini Belirledi!

Bitcoin Balinaları Durdu, Küçük Balıklar Başladı

Teknik grafik özellikle 36.000 dolar desteğine ve 42.000 dolar direncine işaret ederken, temel veriler ise çok daha farklı bir hikaye anlatıyor.

Son haftalarda ve aylarda Bitcoin akümülasyonunun hız kazandığı görülürken bunun balinalardan kaynaklanmadığı ortaya çıktı.

Ecoinmetrics isimli kripto para veri platformu tarafından 12 Mart tarihinde aktarılan bilgilere göre, küçük balık resmen büyük balığı yemeye başladı.

Ecoinmetrics grafiğinde akümülasyonun büyük çapta küçük balık olarak nitelendirilen küçük yatırımcı kaynaklı olduğu vurgulanıyor.

Aktarılan verilere göre 1 BTC’den daha az birikime sahip olan kitle yani küçük balıklar, tam olarak yarınlar yokmuşçasına alım yapıyor.

Lex Moskovski tarafından 1 Mart tarihinde yapılan açıklamadan bu yana küçük balıkların BTC alımları artıyor ve kısa süre önce tüm zamanların rekoruna ulaşıldı.

Balinaların ise dağıtıma devam ettiği ve yüklü miktarda alım yapmadığı görülüyor. Bu durumun ise en son Ekim 2020 döneminde görüldüğü belirtilmekte.

Glassnode özellikle WBTC barındıran depolama şirketlerinin son dönemde ciddi anlamda yeni BTC cüzdanı açmaya başladığını aktarıyor ve balinaların fonlarındaki dağınıklığın sebeplerden birisi de bu olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu