Haberler

Bitcoin (BTC) Bankası Custodia, ABD Federal Rezerv’i Dava Etti!

Bitcoin desteği ile tanınan banka Custodia, FED'in başvuru konusunda 19 aylık gecikmesine karşı resmen dava açtı.

Dijital bankalar, faaliyet izinleri için başvururken pek çok acı verici düzenleyici önlem ve engelle uğraşmaya devam ediyor.

Durum böylesine zorlu iken söz konusu bankalar özellikle Bitcoin (BTC) ve kripto para desteğine de sahipse durum çok daha acı bir hale gelebiliyor.

Custodia da tam olarak bunu yaşamış gibi gözüküyor.

Bitcoin Bankası, FED’e Öfkeli!

ABD’nin ünlü isimlerinden Caitlin Long‘un Bitcoin bankası olarak bilinen Custodia, 7 Mayıs tarihinde Federal Rezerv Yönetim Kurulu ve Kansas City Federal Rezerv Bankası aleyhine, bankanın yasal olarak faaliyet göstermesine izin verecek bir ana hesap açma başvurusunu yasadışı bir şekilde geciktirmekle suçlayarak dava açtı.

Caitlin Long buna ek olarak ABD’de Kraken’in yanı sıra yasal olarak faaliyet gösteren ikinci kripto bankası olan Avanti Financial Group’un da kurucusu konumunda.

Açılan davada FED’in bilerek, bankacılık kanunlarının dışına çıkarak süreci geciktirdiği vurgulanmakta.

Normalde verilen evrakların incelenmesinin beş ila yedi gün süreceği belirtilirken FED’in her zaman geciktirme için yol bulduğu vurgulanmakta. Custodia’nın tam olarak 19 ay boyunca geciktirildiği ve yasal izin alamadığı ifade ediliyor.

Diğer bankaların normalde bir haftada bu izni aldığı vurgulanmakta.

Custodia, federal kanunlara göre FED’e ulaşım hakkına sahip olduklarını ve bunun yasadışı olmadığını aktarmakta.

Yasadışı olmamasından dolayı da FED’in ancak bahaneler ile süreci geciktirdiği belirtiliyor.

Buna karşın kripto paraların dünyanın dört bir yanında bankalar tarafından tanınması ise son hız devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu