binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Dominansı Direnci Test Etmeye Devam Ediyor! Kırılım Gelecek Mi?

Bitcoin (BTC) Dominansı Direnci Test Etmeye Devam Ediyor! Kırılım Gelecek Mi?

Bitcoin'in genel kripto para piyasasındaki payını ölçen dominans oranı, FED'in faiz oranını açıklamasının ardından hareketlendi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin‘in genel kripto para piyasasındaki payını ölçen dominans oranı, neredeyse iki ay önce devam eden ABD bankacılık sektörü istikrarsızlığının başlangıcından bu yana keskin bir şekilde yükseldi.

ABD Bankacılık Krizinin Ardından Bitcoin’in (BTC) Dominans Oranı Yükseldi

Analistler Bitcoin’in bankacılık krizi sırasında gösterdiği üstün performansın, Bitcoin’in yatırımcılar için dolar karşıtı likit bir yatırım aracı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Grafik platformu TradingView tarafından takip edilen verilere göre, Mart başından bu yana baskınlık oranı %42’den %49’a yükselerek 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu da en büyük kripto para biriminin genel piyasaya kıyasla daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu.

Mart ayında üç ABD bankası Silicon Valley Bank (SVB), Signature Bank (SBNY) ve Silvergate Bank (SI) iflas ederek bankacılık krizi korkularını tetikledi.

First Republic Bank (FRCB) bankacılık krizinin son kurbanı oldu ve Los Angeles merkezli kredi kuruluşu PacWest Bancorp’un (PACW) hisseleri Çarşamba günü %60’ın üzerinde değer kaybetti.

Ancak dün, Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell bankacılık sektörünün “sağlam ve dirençli” olduğunu söyledi.

İlgili Haber  Ünlü Analist, Bitcoin'de Zirveyi Söyledi ve Altcoinlerin Güçleneceği Tarihi Açıkladı!

Decentral Park Capital’in Portföy Yöneticisi Lewis Harland’a göre, bankacılık sektöründeki istikrarsızlık ve bankacılık hisselerindeki düşüşün ortasında Bitcoin’in artan piyasa hakimiyeti, kripto para biriminin ABD doları karşısında tıpkı altın ve petrol gibi güç kazandığını gösteriyor, dedi.

BTC’nin baskınlık oranı şu anda son birkaç yıllık aralığın üst noktasını yokluyor. Harland’a göre, bir kırılma BTC’nin üstün performansının devam edeceği anlamına geliyor.

Harland, “Bitcoin hakimiyeti 3 yıllık salınım modelini kırmak istiyor,” dedi. “%50 seviyenin kırılması, muhtemelen piyasada uzun süreli Bitcoin performansının yeni bir piyasa yükselişine işaret edecektir “diye belirtti.

Özellikle bu süreçte BTC’nin piyasa hakimiyetinin artması altcoinlerden para çıkışı olup yönün BTC’ye kaydığını gösteriyor. Hal böyleyken son zamanlarda altcoinlerin kötü bir performans gösterdiği biliniyor.

Özellikle yüzde 50’nin üzerine bir kırılım olması altcoinlerin BTC karşısında daha fazla ezilmesine sebep olabilir. Ancak direnç seviyesinin kırılamaması durumunda, yüzde 42 seviyelerine kadar bir gevşeme olması muhtemel.

Eğer böyle olursa altcoinlerin önümüzdeki süreçte mini bir ralli yapması beklenebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail