AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – Haftalık Kapanış İçin Önemli Seviyeler Neler?

Haftalık kapanışa saatler kala BTC'deki önemli seviyeleri sizin için derledik...

Geçtiğimiz haftalarda 20.000 dolar zirvesini 2 kere zorlayan ancak bu seviyeyi kırmakta başarılı olamayan Bitcoin, iki seferde de sert satış baskısı yiyerek ilkinde 16.000, ikincisinde 18.000 dolarlara kadar gerileme yaşadı. İkinci direnç kırılımı denemesinde daha az bir geri çekilme süreci yaşayan BTC’nin üçüncü denemesinde bu seviyeyi kırmasına daha olumlu bakılıyor.

Bakıldığı zaman da destek ve dirençlerin 3. denemelerinde kırılma ihtimalleri üzerinde daha fazla duruluyor. Zira her seferinde test edilen destek ve dirençteki alıcı ve satıcılar eritildiği için bu seviyelerin tekrar tekrar denenmesi kırılma ihtimallerini daha fazla arttırıyor.

Sık sık 2017’deki boğa sezonuna benzetilen içinde bulunduğumuz hareketlenmeler, her ne kadar şuan daha sağlam ve güçlü olsa da düşüş ihtimalleri üzerinde her zaman durmak gerekiyor:

İlgili Haber
Bitcoin'de Tarih Tekerrür Ediyor: Bu Kadar Da Olmaz

Önemli Seviyeler Neler?

20.000 dolar rekorunu kırmak için güç toplayan BTC, an itibarı ile 19.200 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 26 Kasım tarihinde bir geri çekilme olsa da hala yükseliş trendini sürdüren Bitcoin’de 4 saatlik grafiğe baktığımız zaman seviyeleri şu şekilde görüyoruz:

Destekler: 18.700 – 17.700
Dirençler: 19.150 – 19.500 – 20.000

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Daha büyük periyotlara geçip haftalık periyotta grafiğe baktığımız zaman, yükseliş trendinin hiç bozulmadan devam ettiği görülüyor. Haftalık periyotta en önemli destek seviyesi 18.200 dolar olurken, 16.000 dolara kadar olan düşüşlerin trendi “yükselişten” “düşüşe” çevirebileceği görülüyor.

Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Haftalık Kapanış İçin Önemli Seviye

Bu gece saat 03.00’da haftalık kapanış yaşanacak olan Bitcoin’de 19.150 doların üzerinde kapanış yapılması oldukça önemli. Bu seviye üzerinde yapılan bir haftalık kapanış 20.000 dolardaki psikolojik direncin çok daha hızlı kırılmasını sağlayabilir.

Özellikle tehlike seviye olarak ise 18.700 dolarlar görülüyor. Bu seviye altında olacak bir haftalık kapanış trend yönünü aşağıya çevirebileceği gibi sırasıyla 17.700 ve 16.000 dolarlara kadar fiyatı düşürülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu