AnalizBitcoin

Bitcoin’de Tarih Tekerrür Ediyor: “Bu Kadar Da Olmaz” Dedirten Benzerlik Çöküş Yakın Diyor Olabilir Mi?

Bitcoin'de yaşanan 2017 yılına benzer hareketler yatırımcıları korkutuyor.

Bitcoin’de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Boğalar 20.000 doların kırılması için mücadele ederken, Ayı’lar 13.000 dolar hayalleri ile satışlara devam ediyor. Peki bundan sonra ne olacak ?

Bitcoin boğa piyasası ve ATH seviyeleri ile ilgili elimizde bulunan en temel veri 2017 yılı boğa piyasası hareketleridir. Bitcoin’de 2017 yılında yaşanan boğa piyasasına benzer hareketleri aslında şuanda da görebiliyoruz.

Bitcoin 2017 yılında 19800 dolar seviyelerine çıkarken çok daha sert ve uzun, günlük mumlarla çıkış yaptı. Bu durum kısmen hacmin düşük olmasından kaynaklanıyordu. Bugünkü Bitcoin işlem hacmi, 2017 eylül, ekim, kasım, aralık aylarındaki ortama işlem hacminin yaklaşık 10 katı.

Daha önceki içeriğimizde BTC’nin günümüzde çok daha güçlü olduğunu ve daha sağlam adımlarla ilerlediğini belirtmiş ancak düşüşler için her zaman dikkatli olmak gerektiğini de vurgulamıştık.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyat Karşılaştırması: 2017 Boğası vs Günümüz

Bu yazımızda da 2017’dekiyle benzer olan hareketlenmeleri yakından inceledik:

İşlem hacminin büyüklüğü kısa düzeltmelerin daha sık ve sert olmasına neden olsa da, 2017 yılında gerçekleşen yükseliş ile 2020 yılı eylül ayından başlayan yükselişin trend açısı hemen hemen aynı görünüyor. Aynı zaman diliminde (EYLÜL-ARALIK) her iki yükseliş trendinin de yaklaşık 80 derecelik bir açıyla yükseldiğini görüyoruz.

Aşağıda ki grafikte ise 2017 yılı ve 2020 yılı boğa piyasasının benzerliği gözler önüne serilmiş durumda. Grafik incelendiğinde 2017 yılında da ilk tepeden sonra daha yüksek bir seviyede ikinci tepenin oluştuğu görülüyor. 2017 yılında bu ikinci tepe intihar tepesi olmuş ve bu seviyelerden sert satışlar gelmişti.

Sert satışların gerçekleştiği tarih 17 Aralık 2017 ve sonrasıydı. Benzer bu iki formasyona göre 17 Aralık ve devamında 2017 yılındaki düşüşün bir benzeri ile karşılaşabilir miyiz sorusu akılları karıştırıyor. Trend açısı, görüntüsü ve tarihine kadar aynı olan Formasyonlardaki benzerlikler bozulana kadar temkinli olmakta yarar görüyoruz.

Her zaman belirttiğimiz gibi özellikle bu süreçte, yatırımcıların kendilerini geliştirmesi, sabırlı ve duygusal davranmadan yatırım yapması son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
17 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Selim

Pi network coin ürettik diyelim. Başka bir hesaba nasıl aktaracağız. Bilen var mi?

Mahmut

Sekerbank, ekgyo gibi hisseler cok ucuz. Btc de duzeltme vakti yaklasiyorken bu gibi hisselere siginin derim. Riski almayin, para kolay kazanilmiyor.

Mertan can

Kripto piyasası çok riskli, 450 usd ye düşme potansiyeli olan bir sanal para. Gram altın 50 TL ye düşecek desek kimse inanmaz çünkü imkansız dır ama btc 10.600 usd den den 13 mart 2013 deki dökümle 3.800 usd ye sadece 3 günde geldi. 3017 de mega pompa da 19.800 usd den 4k usd ye ise 2 ayda geldi. Adrenalin isteyen gelsin. Pandemi de bu yasada kaybettiğiniz parayı mumla fenerle ararsınız

Darknees

Grafiklik bı iş değil bu seferki.gfafikten yorum yapanlara saygım var ama bu işin tüm kuralları yıkıp bambaşka bir yere evrileceğini çok yakından göreceksiniz altcoinler zaten ezildi gidecek yeri yok.sabreden kazanacak ister BTC ister altcoin ikisi de sırayla uçacak.

Anonim

Güzel spekülasyon

Can

Merhabalar
Küçük bir birikimle 1 adım atmayı düşünüyorum 1 aydır bakıyorum karar veremedim nasıl başlanıyor nasıl takip ediliyor yada kimleri takip etmeli nereden neyle başlanıyor ve başlamak için uygun zaman mıdır acaba küçük destek tavsiye verilir mi istenir mi onuda bilemeden yazdım. Bahtınız açık ayağınıza taş değmesin bol dans dilerim.

Yusuf Numanoğlu
Can

Teşekkür ederim

Anonim

çok haklısınız lafın bittiği yerdeyiz

Anonim

Sanal para nasıl bir anda fırlaya biliyorsa bi ada dibe çöke bilir o yüzden en güzel yatırım altın hiç yoksa göz önüde duruyor her yerde biliniyor …

Kmly

Öncelikle 27, 28, 29, 30 k ları test edecektir, Düşüş 21 aralıktan sonra olucaktır, ve bu düşüş 3 hafta sürecektir, Ardından bitcoin hızlı bir toparlanma ile Alt coinleri ezerek yükselecektir. Bitcoinin Bu son düşüşünde alt coinlerde olmayı tercih etmem, bu bitcoin için son bir düşüş olacak ve yüm long işlemlerini patlatacaklarını düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir kendi nacizane fikrimdir.

Hasan

Kusura bakma kardeşim daha yenisin bu işlerde anladığım kadarıyla , fomoya kapilmissin. Boğa artık bitti . 19 bin seviyelerinden yeni girenlerin ellerine verecekler malları. Ondan sonra sert bir şekilde 10binlere 14 binlere düşecektir. O malları ellerine verenler yine alttan malları toplayacaktır.bu da burda dursun.

Hasan

Tavsiyeniz nedir?

Barış Şeremetli

Yazınız çok iyi olmuş. Emeğinize sağlık


Başa dön tuşu