Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 9.100 Dolara Kadar Geriledi

Bitcoin fiyatında 9.000 dolar altına düşüş beklendiği gerçeğini birkaç gündür yazmaya devam ediyoruz... Peki BTC'de son durum nedir?

Kısa süre içerisinde Bitcoin fiyatında düşüş olacağı beklentisi bugün 9.100 dolara kadar düşüş sonrasında gerçeğe dönüştü. Kripto para birimi yatırımcıları 9.000 dolara kadar düşecek olduğunu tahmin ettikleri fiyatın 100 dolar daha düşmesi durumunda 9.000 dolar seviyesinin altına gerileyecek olduğunu, bunun bir alım fırsatı değil, kısa vadeli olarak piyasayı terk etme fırsatı olacağını dile getirmeye başladı.

Kripto para yatırımcıları kısa ve uzun vadeli olarak bekledikleri yükseliş ve düşüşler arasında son günlerde 9.500 doların ardından 10.000 doları hedeflerine eklemişti, ancak analistler 9.000 dolar beklentileri olduğunu bir süredir dile getirmeye devam ediyordu.

Son düşüşten sonra genel piyasa hacmi 254 milyar dolar olurken BTC hakimiyeti de yüzde 65 seviyelerine kadar geriledi.

9.000 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda yatırımcıların kısa vadede daha büyük düşüşleri görebileceği, bu durumdan en çok kısa vadeli yatırımcı grupların etkileneceği tahmin ediliyor.

Genel itibarı ile nisan ayına kadar halving fiyatlanması bekleyen uzmanlar, halving fiyatlanmasının sona ereceği fiyatı 7950 dolar seviyeleri olarak değerlendiriyorlar.

BTC fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu