binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Fiyatı Neden Yükseliyor? İşte Sebep ve Ünlü CEO'nun Yorumu

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Yükseliyor? İşte Sebep ve Ünlü CEO’nun Yorumu

Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde neredeyse yüzde 7 yükseliş yaşamayı başardı. Peki son yükselişin sebebi ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Analistlere göre, dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, ABD ETF’leri aracılığıyla dijital varlık alanına yeni giren yatırımcıların geleneksel bakış açılarıyla giderek daha fazla uyum sağlıyor.

Cuma günü Bitcoin, ABD istihdamında beklenenden daha küçük bir artış gösteren bir raporun ardından bir yükseliş yaşadı. Bu durum faiz indirimi beklentilerini yeniden canlandırarak spekülatif varlıkların cazibesini artırdı. Bu ralli, FED yetkililerinin daha şahin bir tutum benimsediğine ve ETF’lere olan talebin azaldığına dair artan endişeler nedeniyle hafta başında meydana gelen kayıpların çoğunu telafi etmeyi başardı.

FRNT Financial CEO’su Stéphane Ouellette haftanın olaylarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu haftanın bize öğrettiği şey, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinde olması ve Bitcoin ETF’lerinin yeni gelişimi, Wall Street’in Bitcoin piyasasına katılımını daha önce hiç görmediğimiz bir şekilde açıyor. Daha önce, diğer varlık sınıflarıyla net bir korelasyon yoktu. Ancak bu hafta, özellikle de Salı gecesi FED öncesinde yaşanan satışlar sırasında, Bitcoin’in diğer risk varlıklarıyla aynı doğrultuda işlem gördüğü çok açıktı.”

Cuma günü Bitcoin yaklaşık %7’lik bir artışla 63.257 dolara yükseldi ve Ether, Solana ve hatta Dogecoin gibi memecoinler gibi daha küçük kripto paraların fiyat artışlarına katkıda bulundu. 1 Mayıs’ta Bitcoin yaklaşık iki ayın en düşük seviyesi olan 56.527 dolara düşmüştü.

İlgili Haber  ABD'de Beklenenden Zayıf Gelen İstihdam Verileri Ne Anlama Geliyor? Faiz İndirimi Gelecek Mi?

Çarşamba günü, yatırımcılar ABD Bitcoin Spot ETF’lerinden net 564 milyon dolar çekerek, bu ürünlerin Ocak ayında piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük düşüşü kaydetti. Uzun süreli yüksek faiz oranları beklentisi, hisse senetleri de dahil olmak üzere diğer piyasalar üzerinde de baskı yarattı.

Bununla birlikte dün, piyasaya çıkışından bu yana ilk kez olacak şekilde Grayscale’in GBTC ürünü 63 milyon dolarlık bir net giriş yaşadı.

Bitcoin’in Mart ayındaki neredeyse 74.000 dolarlık rekor seviyesinden düşmesi, yatırımcıların bir miktar endişelendiğini gösteriyor. Kripto madencisi BIT Mining Ltd’nin Baş Ekonomisti ve Başkan Yardımcısı Youwei Yang, traderların “küresel makro ortamda FED’in ya da genel yatırımcıların henüz görmediği bazı riskler görebileceğini” öne sürdü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail