Bitcoin

“Bitcoin (BTC) Fiyatı Piyasayı Artık Eskisi Kadar Etkilemiyor!”

Bitcoin'in eski gücünü kaybettiğini belirten Frank Chaparro, BTC'nin genel kripto volatilitesini etkileme gücünü yitirdiğini belirtti.

The Block’un haber müdürü Frank Chaparro, Bitcoin‘in artık piyasayı eskisi gibi yönlendirmediğini düşünüyor.

Chaparro, Bitcoin fiyatının (BTC/USD) eski etki alanına sahip olmadığını, daha önceki yıllarda kripto piyasasındaki volatilitenin genellikle BTC fiyatlarındaki volatilite tarafından tetiklendiğini ancak artık bunun böyle olmadığını belirtti.

Geniş kripto para piyasası genelindeki son ayı eğilimi, ABD Merkez Bankası FED’in yakın tarihli bir duyurusuna bağlandı. Şu anda toplam kripto para piyasa değeri yaklaşık 1,99 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor ve kasım ayında bir zirve yaşanmış ve bu değer 3 trilyon dolar olarak açıklanmıştı. Frank Chaparro, bu satışların FED’in faiz oranlarını yükselteceği haberlerinin ardından geldiğini belirtti.

Öte yandan kripto para birimlerinin çoğu diplerde gezinirken bazı coinlerin hala artan sayıda giriş kaydettiğini belirten Chaparro, Solana’yı bu duruma örnek gösterdi. Solana’ya olan talebin geçen hafta önemli ölçüde arttığına dikkat çekti.

Bununla birlikte NFT sektörünün de geniş pazardaki durgunluğa rağmen hızla değer kazandığını sözlerine ekleyen Chaparro, en büyük NFT pazarı olan OpenSea’deki aylık işlem hacimlerinde de ciddi bir artış yaşandığını ifade etti.

Her Şeye Rağmen Bitcoin’in Büyüklüğü Yadsınamaz!

Yine de Chaparro, Bitcoin fiyatının kripto para sektörünün büyümesini bastırabilme ya da körükleyebilme potansiyelinin hala olduğuna inanıyor. Bir Bitcoin boğa koşusu sırasında hedge fonlarının ve diğer kurumların kripto yatırımlarına yöneldiğini, bunun fiyatların mevcut 40 bin dolar seviyelerine düştüğünde ise böyle olmadığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu