AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Tekrar 10.000 Doları Geçti, Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin fiyatında beklenmeyen yeni bir gelişme gün sonuna doğru 10.000 dolara yükselmesi ile yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde 10.000 dolar seviyesine kısa süre önce yükselen ve 10.400 dolara kadar çıkmasının hemen ardından bir anda düşüşe geçerek 9.450 dolar seviyesine kadar düşüş gösteren Bitcoin’in, gün sonuna doğru yaşadığı bu yükseliş son derece önemli olarak görülüyor. Zira bugün öğlen saatlerinde BTC fiyatının 9450 dolara kadar gerilemesi ve bu destek seviyesinden sekmesi an itibarı ile günlük yüzde 6’nın üzerinde yatırımcıya kar fırsatı sunmuş oldu.

Bitcoin fiyatının yükselmesinin etkisi sonrasında yatırımcılar hemen alım yapmaya başlarken, birçok Bitcoin sahibi ise elindeki Bitcoin ve diğer kripto para birimi yatırımlarına yenilerini eklemeye başladılar. Çin’de yaşanan durumların bu yükselişler üzerinde son günlerde oldukça fazla etkisinin olduğu tahmin ediliyor olsa da, bugün yaşanan yükselişin özellikle de Bitcoin balinalarının eylemleri sonucunda olduğu iddia edildi.

Bazı Bitcoin balinalarının bu dönemde alımlara ve satışlara yönelerek fiyatları değiştirdikleri belirtiliyor. Bitcoin balinalarının uzun vadede daha fazla kazanç elde etmek için kısa süreli olarak yatırımcıların satış yapmasına sebep olacak bazı eylemlerinin yer aldığı son günlerde, fiyatın 9.600 dolarlı seviyelere gerilemesinin bir sebebinin de balinaların bu eylemlerinden nasibini aldıkları ifade edilmekte.

Bitcoin sahibi yatırımcılar ne yapmalı?

Bitcoin sahibi kimseler bu dönemde kısa vadede alım yapmaya devam edebilirler. 10.400 dolara kısa süre içerisinde yeniden yükselmesinin önünde herhangi bir engel olmadığı belirtilen Bitcoin’in, 10.400 dolar direncini kırmasının ardından ise 10.950 dolara kadar yükselebilmesine neredeyse ‘kesin’ gözüyle bakılıyor.

Bitcoin’in yakın zamanda daha fazla yatırımcı tarafından yatırım yapılmasına bağlı olarak, eğer balinalar bu eylemlerine devam ederler ise 12.500 doları görebilecek olduğuna inanılıyor. Bu ay sonuna kadar bazı Bitcoin analistlerinin 10.500 doların üzerinde 11.000 dolar beklentisi bulunurken, bazı analizlerde ise fiyatın ay sonuna kadar 12.500 dolara kadar yükseliş görebileceği iddia edilmekte.

Ancak halving fiyatlanmasının görüldüğü şu dönemlerde; bilinçli yatırım yapmak, yükseliş ve düşüşlerde heyecanla alım satım yapmamak, stop-loss emir kullanmak ve halving anında ve biraz öncesinde kar satışlarının yaşanabileceğini düşünerek hareket etmek yatırımcılara tavsiye edilen konular arasında.

İlgili Haber
Türk Analistten Son Bitcoin (BTC) Düşüşü Sonrası Önemli Açıklamalar

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu