Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüşün Sebeplerinden Birisi: Endişe

Bitcoin fiyatının giderek daha fazla düşüyor olması yatırımcıların aklında bazı soru işaretlerine neden oluyor.

Kripto para birimi Bitcoin, son dönemde düşüşler ve değer değişimleri ile gündeme geliyor. Bitcoin, son günlerde özellikle fiyat değişimleri ile gündeme gelirken, 7.800 doların altında seyreden fiyat özellikle bu dönemde bazı yatırımcılar için ciddi bir düşüş endişesi yaşatırken, fiyat 7.500 dolara kadar düşer ise 7.200 dolara kadar gerileyebilecek olduğundan endişe ediyorlar.

Bitcoin’in düşüş nedenlerinden bir tanesi olarak sürekli bugünlerde corona virüsü etkisi, petrol fiyatlarının %34 oranında değer kaybetmesi ve küresel ekonomide yaşanan belirsizlikler bir sebep olarak gösteriliyor.

Bu dönemde zaten halving olayı etkisi ile piyasa bir düşüş yaşanacağı öngörülüyordu fakat tüm dünyadaki ekonomik sorunlar sebebiyle düşüşlerin hacmi ciddi oranda arttı.

İlgili Haber
Corona Virüs Türkiye'de - Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Kısa süre içerisinde büyük değişimler yaşanacak mı, yoksa fiyatlar bu şekilde devam mı edecek? Bu konuda soru işaretleri bulunuyor.

Eğer kısa süre içerisinde fiyatlar değer kaybedecek olursa yatırımcıların büyük panik satışlarında da artış olabileceğinden endişe ediliyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Genel Trend Çizgisini Bozdu Mu? Beklenen Seviyeler Neler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu