Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatının Son Hareketi Bir Fırsat mı? Morgan Creek CEO’su Açıkladı!

Morgan Creek Capital CEO'suna göre Bitcoin fiyatı 500.000 dolara ulaşabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre önce neredeyse 65.000 dolar seviyesinin üzerine çıkacak kadar yükseliş elde etti. BTC fiyatının 64.500 dolar seviyesinden sonra Coinbase hissesinin düşüş yaşaması ile 62.000 dolar desteğine çekildiği görüldü. Uzmanlar boğa piyasasının bittiğini ve düşüşlerin başlayacağını düşünse de ünlü bir CEO bunlara katılmıyor.

Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolardan Sonra Sert Düşmeyecek

Morgan Creek Capital kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, konu hakkında yaptığı açıklamada BTC fiyatının 60.000 dolarlık rekor sonrasında 0 dolara inmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Yusko, BTC fiyatının 0 dolara gitme ihtimalinin, 500.000 dolara çıkma ihtimalinden de daha düşük olduğunu belirtti. Bitcoin’in yakın gelecekte 500.000 doların üzerine çıkacağını düşünen analist, bunun altının toplam piyasa değerini bile geride bırakacağını ifade etti.

Bu da 8 trilyon dolarlık bir toplam piyasa değerine yani buradan 8 kat yükselişe işaret ediyor.

Yusko, 2020 yılında yaptığı açıklamada ise Bitcoin’in 50.000 dolara kadar yükselebileceğinin altını çizmişti. Başarılı CEO bu tahmininde yine haklı çıkan taraf oldu.

Lider kripto para biriminin artık kurumsal bir varlık haline geldiğini belirten Yusko, gün geçtikçe daha fazla kurumun BTC almaya başlayacağını öngörmekte.

BTC fiyatının son dönemde Tesla ve MicroStrategy gibi birçok kurum tarafından rezerv varlık olarak görüldüğü de bilinen bir gerçek.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Tesla'yı İkna Etti! Sırada Apple Mı Var?

Bu kurumsal akına rağmen BTC’nin hala 1 trilyon dolarlık bir varlık olması aslında gidecek çok yolu olduğuna da işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu