Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Son Durum Ne? Popüler Analist BTC Tahminini Paylaştı

Capo'ya göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yükseliş bitmedi.

Bitcoin (BTC), 2021 yılında rekor üzerine rekor kırarak büyük bir tanınma elde etse de 2022 yılında bu performansını korumakta güçleniyor.

BTC fiyatının 40.000 dolar altına kadar sarkması rallinin bittiğini düşündürürken toparlanma çok hızlı oldu ve şimdi herkes 40.000 dolar bandına odaklandı.

İlgili Haber
Bitcoin Fiyatı Düşerken Balina Sayısı Artıyor: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

BTC İçin Son Durum Ne?

Lider kripto para biriminin 40.000 dolar bandı üzerinde kalabilmesi olumlu bir sinyal olarak görülse de BTC’nin 44.000 doları aşmadığı her gün de risk artıyor.

BTC fiyatı 24 saat içerisinde %1,2 değer kaybederek yeniden 41.000 dolar seviyesine çekildi ve 42.000 dolar desteğini kaybetti. Analistlerin görüşleri ise BTC için 40.000 dolar desteğinin belirleyici olduğu yönünde.

Daha önce BTC hakkında yaptığı başarılı tahminleri ile tanınan ünlü analist Capo, hem BTC hem ETH fiyatlarında daha fazla düşüş beklediğini aktardı.

Capo, kısa vadede dip noktanın daha gelmediğini ancak 40.000 doların daha önce dip görevi gördüğünü ima etti.

Analist, bunun devamında yaptığı açıklamasında ise 41.000 dolar ila 41.300 doların BTC için sıkıntısız bölge olduğunu ifade etti. Analist bu seviyeleri beklediğini ifade etti ve hemen devamında BTC bu noktaya kadar çekildi.

BTC fiyatının 41.000 dolar altına çekilip günlük kapanış yapması, analiste göre de risk teşkil ediyor. Capo’nun bu beklentisi ise yatırımcılar için kısa vadede endişe oluşturabilir.

Öte yandan Ethereum‘un (ETH) çok daha sert düştüğü ve 3.100 dolara kadar gerilediği görülmekte. ETH fiyatının bu düşüşü ise altcoinlerin düşüş trendine daha yatkın olduğunu göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu