AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Yeni Rekor Kapıda Mı?

Usta analistlerin BTC hakkındaki öngörüleri neler?

Birçok analiste göre 12 bin dolarlık seviyeyi kırıp kırmama noktasında kararsızlık yaşayan ve an itibarı ile 11.600 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin’in en dip seviyelerden yeni ATH’leri gördüğü seviyelere geçmek için geçirdiği 4 dönemlik sürenin son aşamasına gelindi. İçinde bulunulan bu 4. dönemin tamamlanması halinde yeni bir rekor seviye gelebilir.

Yaklaşık 3 ila 12 aylık süreç içerisinde 20 bin doları zorlayacağına inandıkları lider kripto para biriminin 2009’dan bu yana sergilediği manzarayı yakın takibe alan usta analistlere göre eğer BTC çok büyük düşüşler yaşamaz ve bulunduğu seviyeleri korumayı başarabilirse gelmesi beklenen boğa koşusu için hem 2016-17 yıllarındaki gibi sağlam bir zemine yerleşecek hem de bu sayede altcoinler için yeni rekor seviyelerin görülmesi mümkün olacak.

Analistlere Göre 20 Bin Dolar İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Bitcoin’in iddia edildiği gibi 20 bin dolarlık seviyeyi görebilmesi için en sağlam yol küçük ve kararlı adımlarla ilerlemesi. Bu durum beraberinde çok daha sağlam ve güçlü yükselişleri de getirecektir diyen analistlere göre ancak bu şekilde istikrar sağlanabilir.

Usta Traderlar Ne düşünüyor?

Usta analist PlanB’nin geliştirdiği stok akış modeline (S2F) göre BTC fiyatının 100 bin dolara çıkması mümkün.

Öte yandan 10T Holdings kurucusu Dan Tapiero’ya göre yatırımcılar “al-tut” taktiğini kullanmalı ve sabırlı olmalılar çünkü fiyat önünde sonunda öngörülen büyük yükselişe ulaşacak.

Bir diğer analist @CryptoCapo_ ise Bitcoin’in 10.500 dolar seviyesini kırması halinde yeni hedefin 12 ila 14 bin dolar olabileceğini öne sürmüştü. Yükselişlerin devam edeceğini ifade eden ünlü isim, bu yükselişin devamı halindeyse 20 bin dolarlık seviye bile aşılabilir dedi.

Josh Rager ise sosyal medya hesabında takipçilerine yönelik uyguladığı anket ile “Kısa vadede BTC’de yükseliş mi yoksa düşüş mü bekliyorsunuz?” sorusunu gündeme taşıdı. Yorum yapan 2438 katılımcının yarısından fazlası (yüzde 56,6’sı) ünlü kripto değerin yükselişe geçeceğini belirtti. Söz konusu anket yatırımcıların Bitcoin konusunda çok da iyimser olmadığını ve piyasadaki tedirginliğin sürdüğünü gösteriyor. Bakalım Bitcoin kendinden beklenen performansı gösterip yeni bir ATH yaşayacak mı?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu