AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Kapsamlı Analizi – Alınır Mı? – Fiyatı Düşer Mi? – Ne Kadar Olacak?

Bitcoin (BTC) fiyatı ne kadar olacak? Hepimizin bugünlerde merak ettiği soru bu ve bunun dışında Bitcoin (BTC) fiyatı düşer mi? Bu soruların yanıtlarını arayacak ve kripto para piyasasının en büyük kripto parası olan ve kripto para piyasasının ”babası” olarak bilinen kripto para biriminin teknik göstergelerini masaya yatıracağız. İlk olarak Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç saat içerisinde son birkaç ayın rekorunu kırdı diye hemen erken sevinmek sadece zararla çıkış ve bir anda kayıp etmeye neden olabilecek bir aksiyon olur.

Bitcoin (BTC) fiyatı yükseldi diye binlerce dolarlık kripto para birimi satın almak ve hepsini aynı fiyatla satın almak hem kısa vadede, hem orta vadede, hem uzun vadede Bitcoin (BTC) yatırımcıları için büyük bir zarara kapı aralayabilecektir.

Bunun nedeni Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili son günlerde yükselişin ardından beklentilerin 4.800 dolara kadar düşme potansiyeli gösterebileceği ve 5.000 dolar seviyesinde tekrar eden gelişmelerin tekrar yaşanacak olduğu yatırımcıların bu konuda dikkatli olması gerektiğine bağlanan açıklamalar olmaktadır.

Kripto para piyasası, evet son günlerde çok iyi değer artışları görmüş olabilir. 5.800 dolardan 6.432 dolara kadar yükselen bir Bitcoin (BTC) fiyatını karşımızda görünce dayanamıyor ve hemen satın al butonuna basmak istiyor olabiliriz. Tüm bunlar kabul edilebilir ancak temkinli davranmayı gerektiren konular ve dikkatli olma gereksinimi olan büyük ve önemli gelecek önemi taşıyan konulardır.

”Twitter, Google ve kripto para yatırımcısı bir kişi tarafından ne söylendiğine veya Bitcoin (BTC) fiyatı o kadar yükselecekmiş, bu kadar çok değer kazanacakmış, milyoner olacakmışız!” iddialarına kanarak hareket eden kaldı mı? Evet, çok fazla. Bu nedenle eğer dikkatli olarak hareket etmeyen tecrübeli bir kripto para birimi yatırımcısı olsanız bile Bitcoin (BTC) yatırımınızdan zarar etmeniz mümkündür.

Bu dönemde herkes panik satış dönemlerinde yapılan hataların benzerini panik alım yaparak tekrar eder. Hemen Bitcoin almak belki uzun vadeli olarak yatırımcı olan yatırımcılar için kazanç noktası yaratacaktır, ancak uzun vadede tüm Bitcoin (BTC) yatırımınızdan 18.000 dolar kazanmak yerine neden 38.000 dolar kazanmayı yok sayıyorsunuz? Neden 20 bin dolar daha fazla kazanma imkanı varken panik alımlar ve acil davranarak Bitcoin (BTC) yatırımından daha az kazanç (bir yerde zarardır bu) edesiniz ki?

Öyleyse kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) yatırımı yapmadan önce nelere dikkat etmek gerek bu analizde bunu tekrar edelim.

  • Asla kimsenin dediğine göre Bitcoin (BTC) satın almamalıyız.
  • Kripto para fiyatlarının her an değişebileceğini, bugün nasıl Bitcoin (BTC) fiyatında 300 dolar yükselme var ise 1 dakika sonra 900 dolar düşüş olabileceğini bilerek hareket etmeliyiz.
  • Büyük fiyat artışlarından sonra zirve seviyenin olduğunu ve bu zirve seviyeden hemen sonra %5 ve civarında bir düşüşün bizi beklediğini bilerek hareket etmeliyiz.
  • Yatırımcı olarak Bitcoin (BTC) fiyatı düştüğünde veya Bitcoin (BTC) fiyatı yükseldiğinde hemen panik yaparak değil, sakinleşerek bekleyerek hareket etmemiz gerek. Çok beklemeden ama saniyeler içerisinde değil 4-5 dakika yatırımımız hakkında karar verdikten sonra Bitcoin (BTC) yatırımımızı satacak mıyız, yoksa alacak mıyız buna karar vermeliyiz.

Tüm bunların dışında başkalarına güvenerek kripto para, Bitcoin (BTC) ve benzer yatırımlar yapmak değil, kendi bilgimiz dahilinde kripto para yatırımı ve farklı yatırımlar yapmalıyız.

Bitcoin (BTC) alınacak zaman mı?

Evet, Bitcoin (BTC) ile ilgili en fazla sorulan soru bu zamanda bu fiyat ile Bitcoin alınır mı? Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye, yatırımcıdan yatırımcıya değişir. Eğer kısa vadeli yatırımcı iseniz ve çok sık Bitcoin (BTC) alacak ve satacaksanız bugün beklentiler yükselişlerin ufakta olsa devam edeceğini gösteriyor. 6.400 dolar seviyesinden 6.600 dolara kadar yükseliş olması aralık bırakılarak tahmin ediliyor.

Yatırımcı eğer orta vadeli bir Bitcoin (BTC) yatırımı yapacaksa bugün alım yapmak bazı risklerin oluşmasına ve zarar etmesine neden olabilir.

Bitcoin (BTC) yatırımcısı eğer 6.400 dolar fiyat seviyesinden bugün alım yapacaksa ve uzun vadeli 1 yıl ve daha fazla yatırımı olan Bitcoin (BTC) satışı yapmayacak ise iyi kazanç elde etmesi mümkündür. Yıl sonuna kadar kripto para birimlerinin fiyatında artışlar olacağı bekleniyor.

Bitcoin (BTC) yatırımcısı eğer kısa vadeli ama çok sık alım ve satım yapmayan bir yatırımcı tipi ise bu durumda zarar kaçınılmaz olabilir. Az miktarlarda yatırımlar bu dönemde pek fazla kazanç getirmeyecektir. 10 dolar veya 50 dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımı 20 bin dolar rekoru tarihte olduğu gibi yenilenmeyecek olduğu için kripto para borsasının kesecek olduğu ve bankanızın kesecek olduğu komisyon nedeniyle asla kazanç getirmez.

Uzun vadeli olarak 100 dolar ve üzerinde Bitcoin (BTC) yatırımı yapmak ise belki bir miktar size kazanç getirmesi mümkün.

Bitcoin (BTC) fiyatı düşer mi?

Bitcoin (BTC) fiyatının düşecek olduğu 4.800 dolara kadar düşerek 3.001 doları görebileceği iddiaları piyasanın her zamanki gibi en fazla konuşulan konuları arasında. Piyasa analizcilerine göre Bitcoin (BTC) fiyatında 4.800 dolara kadar bir düşüş olması mümkün ancak kısa zaman içerisinde böyle bir düşüş olması için ayı piyasasında aktif rol oynayan ve bugünün balinaları olan Bitcoin (BTC) yatırımcısı devlerin satış yapması gerekiyor.

Yatırımcıların bir süre içerisinde kripto paralarını satmayı ve uzun süredir 1 yıldan daha uzun süredir devam eden kazançsızlık ve maddi zararını Bitcoin (BTC) fiyatının arttığı bu dönemde çıkarabileceği, 10 milyar dolardan daha fazla büyük ve geri dönüşü zor olan kripto para birimi yatırımcısı satışlarının olabileceği tahmin edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu