BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğu, Artarak Yoluna Devam Ediyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin'in fiyatında düşüş görülse de madencilik zorluğu artarak yoluna devam ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemde bir hayli dalgalı.

BTC fiyatının yaptığı aşağı yukarı hareketler, madencilik zorluğu konusunda ise bir değişime neden olmuyor. Bitcoin’in madencilik zorluğu bir kere daha yükseldi ve yükselerek yoluna devam etmekte.

İlgili Haber
Bitcoin Madencilik Zorluğunda Orta Dereceli Düşüş Gözlendi: Nasıl Yorumlanmalı?

Bitcoin Madenciliği Rekor Kırdı

Bitcoin’in madencilik zorluğu 27 Nisan tarihinde de %5,56 yükseliş elde etti. Bu da Bitcoin’in madencilik zorluğunu tüm zamanların en yüksek seviyesine çekti.

Bu aslında BTC’ye ve madenciliğe yönelik inanılmaz bir ilgi olduğunu göstermekte. Sektöre yeni madenciler girmesi, BTC’ye olan ilginin artmasını sağlar ve bu aslında bir döngü olarak devam eder.

Bitcoin’in madencilik zorluğu artışı 27 Nisan tarihinde tüm zamanların rekorunu kırdı. Ağ, daha önce 14 Nisan tarihinde %1,26 düşüş yaşamış ancak bu istisna olmuştu.

Bu sebeple şu an son artış ile beraber Bitcoin’in madencilik zorluğu artışı kesintisiz bir şekilde devam etmekte.

Peki bu rekor tam olarak ne anlama geliyor? Bu gelişme ile birlikte madenciler tarafından işlenen bloklar ortalamadan 10 dakika daha hızlı işlenecek.

Bu da Bitcoin ağının kendini otomatik olarak ayarlamasını sağlayacak. Bitcoin madencilerinin sayısı ve hashrate arttıkça ağın kendini böyle ayarlaması, kazılacak BTC’lerin uzun süre devam etmesini sağlamakta.

BTC’nin ağ zorluğunun özellikle 2018 yılından beri düzenli bir şekilde arttığı görülmekte.


Fiyata doğrudan etkisi olmasa da madenciliğe olan ilginin rekor seviyelere ulaşması, ağ güvenliği ve piyasa bilinirliği açısından faydalı olduğu için fiyat üzerinde olumlu etki etmesi beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu