Ekonomi

Bitcoin (BTC) Milyarderi, Yüzde 15’lik Satış Yapacak!

Bitcoin milyarderi Palihapitiya, %15 hissesini satıyor.

ABD’nin en büyük girişimcilerinden birisi olarak görülen milyarder Chamath Palihapitiya, kripto para ve hisse senedi alım satım platformu SoFi üzerindeki hissesinin %15’ini satacağını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yıl direkt olarak Palihapitiya’nın desteği ile halka arz olmuş ve 9,65 milyar dolar değerlemeden 17 milyar dolar değerlemeye kadar ulaşmıştı.

SoFi Hisselerini Satıyor

Bitcoin milyarderi Palihapitiya, 19 Kasım tarihinde yayınladığı gönderisi ile ise SoFi hisselerini resmen satacağını duyurdu. Ünlü milyarder şu an için hisse senedi ve kripto para piyasalarında her şeyin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu düşündüğünü vurguladı ve Social Capital’e yaptığı yatırımın bir kısmını satma sebebinin bu olduğunu ifade etti.

SoFi hisselerinin %15’lik kısmını, başka teknoloji girişimlerine yatırım yapmak için sattığını belirten Palihapitiya, tam olarak neye yatırım yapacağını açıklamadı. Buna rağmen SoFi hisse senedi fiyatı ise anında %3 düşüş yaşadı.

Peki ünlü Bitcoin milyarderinin önde gelen bir teknoloji uygulamasındaki yatırımını satması ne anlama geliyor? Aslında kripto para sektörü ve borsalardaki korelasyon göz önüne alındığında bunun yakın zamanda hem borsayı hem de kripto para sektörünü etkileyecek bir düşüş gelecek olması şeklinde yorumlanması muhtemel.

Palihapitiya buna rağmen yeni bir yatırım yapacağını belirterek düşüş geleceği korkusunu azaltmaya çalışmış da olabilir. Yaşanan bu durum kripto para sektörü için de alarm veriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Sat yani bizene


Başa dön tuşu