Bitcoin

Bitcoin (BTC), Putin’in Yeni Savaş Kararı İle Çakıldı!

Bitcoin fiyatının yükselişi, Putin yönetiminden gelen savaş kararı ve işgal ile noktalandı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %8 düşüş yaşadı ve birkaç gündür devam eden toparlanma süreci böylece paramparça oldu. BTC’nin bu sert düşüşünün sebebi ise Vladimir Putin’in yeni hareketi oldu.

İlgili Haber
Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin'e Etkisini Tartışıyor

Rusya Vurdu, Bitcoin Düştü

Putin, sınırdaki ayrılıkçı birliklerin Ukrayna ordusu ile savaşmak için yardım talep etmesi üzerine Ukrayna’ya resmen asker gönderdi. Ukrayna’nın doğusundan batısına doğru bir operasyon baştan Putin, geceden beri ülkenin çeşitli yerlerini bombalamakta. Sosyal medyada paylaşılan sayısız görüntülerde de çeşitli yerlerin bombalandığı ve roketlerin ateşlendiği görülüyor.

Bitcoin, bu karar gelmeden önce 37.000 doların üzerinden işlem görüyorken, haberin gelmesi ile birlikte çok sert bir düşüş yaşadı. Putin, ulusal yayında yaptığı açıklamada Ukrayna’da “özel askeri operasyon” yapılacağını bizzat aktardı.

Rusya’nın böyle bir hamle yapması küresel belirsizlik nedeniyle BTC’de sert bir düşüşe neden oldu. Buna karşın petrol fiyatında ise inanılmaz bir yükseliş görüldü. Petrolün varili uzun süreden sonra ilk defa 100 doları gördü. Rusya’nın dünyanın en büyük 3. petrol üreticisi olduğu gerçeği, sadece doğalgaz değil petrol için de bir krize işaret etmekte.

Anthony Pompliano da bu konuya değinerek aslında durumun sanılandan kötü olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin an itibarıyla 34.919 dolardan işlem görüyor ve 35.000 dolar seviyesinin bile altında. BTC’nin 34.000 dolar desteğini kaybetmesi ise durumu çok kötü kılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu