blank
AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Rekora Doymuyor: 21.000 Dolar Da Geçildi! Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ediyor. Yatırımcılar için kritik seviyeler hangileri?

Son 24 saat içerisinde 20.000 doları geçen ve sadece kripto para piyasasının değil tüm piyasaların dikkatini çeken BTC, an itibarı ile 21.000 dolar seviyesini de geride bıraktı.

Yayın saatine göre 21.300 dolara kadar yükseliş gören Bitcoin, 1 günde yatırımcısına yüzde 9’dan fazla kazanç sağladı. Son yükseliş ile önemli bir seviye olan 600 milyar doları geride bırakan genel kripto para piyasa hacmi tüm kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Piyasadaki hakimiyet seviyesini yüzde 65’e yükselten Bitcoin’in ise genel market hacmi 390 milyar doları geride bırakarak tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

BTC’nin önündeki en önemli dirençler fibonacci düzenlemesine göre yaklaşık 21.200, 22.300 ve 25.400 dolar seviyeleri olurken, destek seviyeleri ise 20.700 ve 20.500 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Önümüzdeki günlerde daha yüksek seviyelerin görülebilmesi için 20.000 dolar üzerinde kalıcılık sağlamanın hayati olduğuna değinen uzmanlar, özellikle yükseliş zamanlarında yatırımcıların çok daha dikkatli olması önerirken, yeni yatırımcılara “piyasa sakinleştikten sonra yatırım yapın” şeklinde tavsiyeler veriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu