BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin (BTC) Rekora Doymuyor! Bir Konuda Daha 2017 Zirvesini Geçti!

Madenciler kazanmaya devam ediyor.

Bitcoin yeni rekorlara koşarken madencilik gelirleri de yükseliyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin madencileri 354.5 milyon dolarlık gelir elde ederek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bitcoin 2017 yılındaki zirvesini gördüğü sırada BTC madencilerinin haftalık gelirleri 340 milyon dolara yükselmişti. Bu hafta BTC’nin 40.000-50.000$ bandında ki hareketleri madencileri gelirlerinin bu seviyeyi kırarak 354.5 milyon dolarak yükselmesine neden oldu.

Seattle merkezli madencilik şirketi Luxor Teknolojinin kurucu ortağı Ethan Vera Coindesk’e verdiği demeçte madencilik gelirlerinin zirveye çıkmasını yorumladı.

“Blok ödülleri düşmesine rağmen USD bazında madencilik geliri yükseliş eğilimi gösterdi. Bu durum uzun vadeli Bitcoin beklentileri için cesaret verici ve önümüzde ki birkaç yarılanma boyunca yatırımların devam edeceği anlamına geliyor.

Ocak ve Şubat 2021 çoğu madenci için rekor gelirlerin görüldüğü aylar oldu. Madenciler tüm karlarını alıyorlar ve hashrate’i büyütmek için işlerine yeniden yatırım yapıyorlar.”

Aşağıdaki veri madencilerin gelirlerini anında sattıkları varsayılarak oluşturulmuş bir veridir.

Kaynak: Coindesk
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu