AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Son Bir Yılın En Yüksek Seviyesinde: Fiyat 11.400 Doları Gördü! Sıradaki Dirençler Neler?

Bitcoin ciddi şekilde yükseliş yaşamaya devam ediyor. Son bir senenin rekoru kırıldı. Peki sıradaki dirençler neler?

Bitcoin ciddi şekilde yükseliş yaşamaya devam ediyor. Daha önceki analizimizde 10.400 dolar seviyesinin önemli olduğunu ve bu seviyenin aşılmasıyla yükselişlerin devam edebileceğini ifade etmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin'i (BTC) Uçuracak Asıl Seviye İşte Bu!

Bu önemli direncin geçilmesiyle oluşan FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisi, fiyatı önemli bir seviye olan 11.400 dolara kadar taşıdı. Baktığımız zaman daha önce önemli bir direnç görevi gören 11.400 – 11.500 dolar bandı şu an için kırılmış değil. Bu seviyenin kırılmasıyla yine önemli bir seviye olan 12.000 dolarlar gündeme gelebilir.

Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Destek seviyelerine bakıldığında ise 10.800, 10.400 10.000 seviyeleri karşımıza çıkıyor. Özellikle 10.800 dolar seviyelerine kadar olacak düşüşler normal karşılanırken, fiyatın daha hızlı bir şekilde aşağı sarkması satış baskısını arttırabilir ve diğer destek seviyeleri gündeme gelebilir.

Genel kripto para piyasa hacmi bu yükselişler sonunda 326 milyar dolar seviyesine çıkarken piyasadaki BTC hakimiyeti yüzde 64 seviyesinin üzerine çıkmış durumda. Piyasadaki tüm yön BTC’ye çevrildiği için altcoinlerdeki kârlılık oranları hala çok az. BTC’nin yatay seyir etmesinden sonra altcoinlere para akışının olması bekleniyor.

*FOMO etkisine kapılmayıp piyasanın sakinleşmesini beklemek en doğru sonuç olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu