Ekonomi

Bitcoin (BTC) Topluluğu Bu Düşüşü Konuşuyor: Altına “Yüzde 51 Saldırısı” mı Düzenlendi?

Altın fiyatının sert düşüşü, Bitcoin yatırımcıları için dalga konusu oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süre düşüş yaşadıktan sonra birkaç haftadır yeniden yükselişe geçti ve kısa süre önce 45.000 dolar seviyesi görüldü. Bitcoin’in 45.000 dolara ulaşması kritik bir öneme sahip olmasından dolayı toplulukta da coşkuyla karşılandı. Buna karşın Altın fiyatı için durum aynı olmadı ve haftaya sert bir düşüş ile başlangıç yapıldı.

Spot Altın Düşüyor

Spot altın bugün itibarıyla dört ayın en düşük seviyesi olan 1.681 dolara kadar çekildi. Gram Altın fiyatının da 486TL seviyesine kadar çekildiği ve bunun ABD Dolarının yükselişine rağmen bu noktaya gerilediği görülüyor.

Bu durum da kripto para ekosisteminde alay konusu oldu. Daha önceki aylarda altın devamlı olarak yükselirken BTC sert düştüğünde BTC’nin volatilitesi ile dalga geçen Peter Schiff gibi isimlere yönelik misilleme, Kevin Zhang’den geldi.

Zhang, “birisi altına %51 saldırısı mı yaptı?” ifadesini kullanarak aslında düşüşün ne kadar sert olduğunu ima etti. Foundry Services isimli kripto para madencilik şirketinin başkan yardımcısı olan Zhang’in ifadelerine benzer ifadeler de şu an Twitter üzerinde bir hayli popüler.

Aslında sadece altın değil değerli bütün emtiaların sert düşüş yaşadığı ve gerilediği görülmekte. Bunun sebebi ise ABD’den gelen enflasyon açıklamaları olarak bilinmekte. Durumun ne kadar süreceği bilinmese de ONS Altın için 1.600 doların çok kritik bir destek olduğu ve bunun altında fiyatın 1.400 dolara kadar çekilebileceği biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu