BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin (BTC) Ve Altcoinler İçin Nasıl Bir 2022 Yılı Bekleniyor?

Genesis yöneticisi, 2022 yıIında kurumsal ilginin daha da artacağını düşünüyor.

Genesis Global Trading’in piyasa analiz başkanı Noelle Acheson, CNBC’nin Squawk Box programına konuk oldu. Kurumsal yatırımcıların 2021 yılındaki Bitcoin ve kripto para piyasasına olan ilgisindeki artışa dikkat çeken Acheson, kurumsal ilginin 2022 yılında da artmasını beklediğini belirtti.

Squawk Box sunucusu Joe Kernen,  Genesis yöneticisine 2022 yılında kripto endüstrisinde hangi başlıkların yakından takip edilmeye değer olduğunu sorduğunda Noelle Acheson, Bitcoin ETF’lerini, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesini, kripto alanındaki düzenlemeleri örnek olarak gösterdi.

Kurumsal firmaların kripto portföyünü çeşitlendirmeye, Bitcoin ve riskli de olsa yüksek getirisi olan kripto para birimlerine yönelmeye başladığına dikkat çeken Acheson,  2021 yılında yaklaşık 40 şirketin kripto para alanında unicorn’a dönüştüğünü söyledi.

“Geçtiğimiz yıl kurumsal yatırımcılar sadece Bitcoin ile ilgilenseler de kurumsal ilgi büyüdü. 2021 yılında kurumsal yatırımcılar Grayscale altcoin fonlarına yatırım yapıyorlar ve Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi gelecek vaat eden altcoinler satın alıyorlar.”


Bitcoin madencilerinin Çin’den Amerika’ya göçünü de değerlendiren Genesis piyasa analiz başkanı, bu gelişmenin madencilik şirketlerine yönelik kurumsal yatırımları arttıracağını ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu