Kripto HaberleriAltcoinBitcoin (BTC) ve Altcoinlerde Rekor Beklentileri Ne Kadar Gerçekçi?

Bitcoin (BTC) ve Altcoinlerde Rekor Beklentileri Ne Kadar Gerçekçi?

Takip et

Kripto para yatırımcıları yapılan araştırmalara göre her geçen gün daha fazla bilinçleniyor ve piyasa gün geçtikçe daha fazla olgunlaşıyor. Son zamanlarda arzı kısıtlı olan altın ve gümüş gibi madenlerin fiyatlarıyla paralel bir şekilde fiyatlanan Bitcoin fiyatı kitleler tarafından her geçen gün biraz daha benimseniyor.

Ancak piyasa nasıl şekillenirse şekillensin çoğunluğun kafasında “Bitcoin ne zaman rekor kıracak?” sorusu hala var. Bu soru 2017’nin Aralık ayından beri bütün yatırımcıların beynini kemiren birinci soru işareti olarak karşımıza çıkıyor.

Nisan ayına kadar yükseliş bekleyen analistler, Bitcoin halving olayının gerçekleşmesiyle beraber nisan ve mayıs aylarında BTC’de bir düşüş öngörüyor ve olası bir altcoin boğasının da bu zamanlarda olabileceğini ifade ediyor.

Peki Rekor Kırılır Mı?

Özellikle 2020 Mayıs ayında olması beklenen Bitcoin halving etkisi ile BTC’nin orta vadede yükseleceğini düşünen analistler bu sene içerisinde bir rekor kırılmasa bile önünde sonunda 20 bin doların üzerine çıkılacağını ifade ediyorlar.

Gün geçtikçe piyasanın büyümesi, büyük kurumların bu sektöre girmesi, dünyadaki ekonomik krizler, BTC’nin merkeziyetsiz ve enflasyona karşı çıkarılmış bir ürün olması, arzının kısıtlı olması ve devletlerin bu sektöre ciddi yatırımlar yapması gibi faktörler neticesinde piyasanın yeri rekorlar kıracağını düşünen analistler, bu durumlar göz önüne alındığı zaman çok da haksız bir tutum sergilemiyorlar.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Yeniden 20.000 Doları Görebilecek Mi? Maddeler Halinde Sıraladık!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları