Bitcoin

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Satış İçin Neyi Bekliyor? Fiyatta Düzeltme Olmamasının Sebebi Ne?

Bitcoin 24.200 dolara kadar yükselmesine rağmen hala sert satış baskısı görmedi. Peki bunun nedeni ne?

Analistler, son günlerde Bitcoin fiyatının oldukça yüksek olmasına rağmen yatırımcıların neden yükseliş döneminde satış yapmadığı sorusuna yanıt aramaya başladılar. FinCEN tarafından alınan kararlar, ABD-Çin gerginliğinin giderek daha fazla artması ve daha birçok neden ortaya atılırken, yatırımcıların daha büyük rekor beklentisi olduğu belirtiliyor.

Bitcoin yatırımcılarının kısa vadede 3.000 dolar olmada bile 25.000 doların üzerinde beklentileri olduğunu belirten analistler, “yatırımcıların bu dönemde satış yapmamasının nedeni yaşanan coronavirüs belirsizliği ve ABD-Çin arasındaki gerilimin artması ve düşen ONS altın fiyatları karşısında daha fazla artış beklemelerinden kaynaklanıyor” öngörüsünde bulunmaktalar.

Öte yandan özellikle düşük seviyelerden çok ciddi yatırım yapan kurumsal yatırımcıların, satış dalgasının önüne geçmek için fiyat her düştüğünde alış yaptığı ve fiyatın düşmesine izin vermediği belirtiliyor. Zira son dönemde kurumsal yatırımcılardan milyar dolarlarca yatırım alan BTC, artık kurumsalların da ilgi odağı haline geldi. Böylelikle BTC fiyatını domine eden ve elinde yüklü miktarda BTC bulunduran “piyasa yapıcılar / balinalar” artık kurumsal yatırımcılar olmuş durumda.

Yine de Bitcoin fiyatı için 27.000 dolar seviyelerine yükseliş olması durumunda büyük satış olabileceğini belirten analistler, rallinin devam etmesi durumunda psikolojik seviye olan 30.000 dolar beklentisi öncesi “en az 2 kez” büyük satış olabileceğini düşünüyorlar.

*Yatırım önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu