Bitcoin CashCraig Wright

Bitcoin Cash (BCH) hard forku başlıyor!

Bitcoin Cash (BCH) hard forku bugün UTC 16.40’da başlayacak. Türkiye saati ile saat 19.40’da başlaması öngörülen Bitcoin Cash hard forku olayı ile ilgili olarak piyasadaki tüm yatırımcılar ise büyük bir merak ile olacakları bekliyor ve nasıl şeyler olacak olduğu konusunda hangi kaynakları takip edecek olduklarını merak ediyorlar. Bir süredir hard fork meselesi dolayısı ile kripto para sektöründe yaşanan büyük boşluk, bugün saatler 19.40’ı gösterdiğinde tavan zirveye varacak.

BCH hard forku saat kaçta başlayacak? Sorusunun yanıtını karıştıran Türk yatırımcılar, 16.40 yerine 19.40’ta başlamasının beklendiğini bilmeli. 16.40 UTC saati için geçerli olduğundan dolayı Türkiye için saatler 19.40’ı gösterdiğinde Bitcoin Cash hard forku gerçekleşmeye başayacak. En sert çatallaşma olarak gösterilen bu hard fork ile ilgili olarak Bitcoin Cash fiyatında olağanüstü bir düşüşe sebep olabilecek olduğundan endişe ediliyor. Konunun uzmanı kaynaklar, hard fork olayının şimdiden tüm piyasada muazzam oranlara varacak şekilde düşüşler olduğuna değinirken, bu düşüşlerin saatler 19.40’ı gösterdikten sonra dün akşam bu saatlerde başlayan düşüşlerden daha farklı olarak büyük oranlarda düşüşlerin mevcut olabilecek olduğunu düşünüyor.

Hard Fork piyasayı ikiye bölecek. Kripto para sahipleri şimdiden elindeki kripto paraları çıkarmaya başladı. 1 BTC’lik satış yapmayı tercih etme nedenim daha büyük düşüşler olacağından endişe etmem dolayısı ile idi, ve bu beklentim dün akşam saatlerinde gerçek oldu.- Bir Reddit kullanıcısının konuya dair yorumu.

Yakın kaynaklar ise hard fork olayından hemen sonra piyasanın aşırı derece güç kazanabilecek olduğunu, bu güçlenmenin hemen olmayacak olsa bile Ocak ayının sonlarına doğru gerçek olabilecek olduğunu düşünüyor. Yatırımcıların bu süreçte satışlar yapmaya başlaması piyasanın hard fork beklentisi ve diğer düşüşlerin etkisi dolayısı ile daha fazla zarar görmesine sebep olurken, piyasada 20 milyar dolarlık kayba sebep olan hard fork beklentisinin bugün akşam saatlerinde bu oranların çok daha üzerinde kayıplara sebep olabilecek olduğuna inanılıyor.

Bu hard fork olayını Bitcoin Cash’in BTC’ye karşı verdiği politik bir savaş olarak görüyoruz. Bu tamamen politik bir savaş ve bu savaşın hiç kimse için bir faydası yok. Bunun sonucunda tüm kripto paralar zarar görmeye başladı bile, ama asıl büyük zarar geri dönülemeyecek şekilde Bitcoin Cash için olabilir. – Kişisel Analist yorumu.

Ne kadar olumlu veya olumsuz olarak yapılan açıklamalar olursa olsun, hard fork ile ilgili olarak son durumu takip etmek için birinci kaynak olarak Bitcoinsistemi.com’u tercih edebilir, yabancı kaynaklar olarak ise aşağıdaki kaynakları takip edebilirsiniz.

Takım ABC

 • Roger Ver ( @rogerkver ) – 2012’den beri Bitcoin melek yatırımcısı ve erken bitcoin yatırımcılarından bir tanesi.
 • Amaury Séchet ( @deadalnix ) – Bitcoin ABC geliştirme ekibinden.
 • Ryan X Charles ( @ryanxcharles ) – Online ödeme sitesi Money Button’un geliştiricisi
 • Chris Pacia ( @ChrisPacia ) – e-ticaret platformu OpenBazaar geliştiricisi ve kripto para yorumcusu
 • Jihan Wu ( @JihanWu ) – kripto madenciliği devi Bitmain’in kurucu ortağı

SV Takımı

 • Craig Wright ( @ProfFaustus ) – Blockchain araştırma ve geliştirme şirketi olan nChain’in üst düzey isimlerinden
 • Jimmy Nguyen ( @JimmyWinMedia ) – nChain CEO’su
 • Calvin Ayre ( @CalvinAyre ) – Kripto paralar ile ilgili olan CoinGeek kurucusu
 • Cobra ( @CobraBitcoin ) – Bitcoin bilgi sitesi Bitcoin.org ve tartışma forumu bitcointalk.org’un ortak kurucu sahiplerinden
 • Eli Afram ( @justicemate ) – Kripto haber sitesi CoinGeek ve Bitcoin Cash Avustralya’nın kurucusu

Gözlemciler

 • Marcel Pechman ( @noshitcoins ) – RadarBTC’nin kurucusu. (Portekiz merkezli)
 • Peter Rizun ( @PeterRizun ) -Bitcoin Unlimited önemli isimlerinden
 • Alistair Milne ( @alistairmilne ) – Kripto para yatırım şirketi Altan Dijital Para Fonu Co-Founder

Kaynak: Coindesk ~ Fortune ~ Reddit

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu