coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Çin Yeni Yılında 9 Yıldır Aynı Fiyat Hareketini Yapıyor! Tekrar...

Bitcoin Çin Yeni Yılında 9 Yıldır Aynı Fiyat Hareketini Yapıyor! Tekrar Edecek Mi? Düşüşü Bilen Analist Açıkladı!

10x Research CEO'su Markus Thielen Bitcoin'in önümüzdeki birkaç gün içinde 45.000'in üzerine çıkaracağını düşündüğünü söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin‘in 38.500 dolara düşüşünü doğru tahmin eden 10x Research CEO’su Markus Thielen Bitcoin ile ilgili yakın vadeli beklentilerini paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 2024 yıl sonuna kadar 70.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirten Thielen, BTC’nin yükseliş için kırılmaya hazır olduğunu söyledi.

İlgili Haber  Daha Önce Bitcoin’deki Düşüşü Bilen Analistten Yeni Rekor Tahmin Geldi!

Bu noktada son raporunda Bitcoin yükselişinin önündeki ana engelin 43.839’daki trend çizgisi olduğunu belirten analist, Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde çıkması halinde hızla 48.000 dolara çıkabileceğini savundu.

“Bitcoin fiyatı rastgele hareket etmiyor. Fiyatın belirlenmesinde genellikle bir politika kararı veya başka bir önemli olay gibi büyük bir tetikleyici bulunuyor.

Bitcoin’de büyük bir olay yaklaşıyor ve bu olayın BTC’yi önümüzdeki birkaç gün içinde 45.000’in üzerine çıkaracağını düşünüyoruz.”

Bitcoin’de Çin Yeni Yılı Etkisi!

Bitcoin için kısa vadeli fiyat tahmini dışında Çin’de Dragon (Ejderha) Yeni Yılının başlamasının fiyat üzerindeki etkisini de analiz eden Thielen, iki hafta içerisinde yapılması gereken stratejiyi açıkladı.

Bu noktada Çin Yeni Yılı’nın başlamasına üç gün kaldığına dikkat çeken analist, Bitcoin’in Çin Yeni Yılı başlamadan üç gün önce alınıp on gün sonra satılması gerektiğini iddia etti.

Burada tarihsel verilere işaret eden Thielen, Bitocin’in Çin Yeni Yılı başlamadan üç gün önce alınıp on gün sonra satılması durumunda yani iki haftalık süre içinde ortalama %11 kâr sağladığını belirtti.

“Çin Yeni Yılı’nın başlamasına üç gün kaldı ve tarihsel olarak, Bitcoin Çin Yeni Yılı’ndan üç gün önce alınıp on gün sonra satıldığında, iki haftalık elde tutma dönemi için ortalama %11getiri sağladı.”

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Asya’lı analistler yakın zamanda başlayacak olan Dragon (ejderha) yılının etkisiyle Ethereum (ETH) ve Bitcoin‘in 2024 yılında güzel performans sergileyeceğini düşündüklerini belirtmişlerdi.

İlgili Haber  Analistler 2024 Yılında Bitcoin ve Ethereum'dan Benzeri Görülmemiş Performans Bekliyor: "Yükseliş Nedeni Çin!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail