Bitcoin

Bitcoin’de Düşüş Sinyalleri Mi Var?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 8.600 dolar seviyesine gerileyerek 150 dolara yakın bir değer daha kaybetti.

Bitcoin fiyatı son günlerde yükselişten ziyade düşüş eğilimi göstermeyi sürdürmeye devam ediyor. Yatırımcılar istenmeyen bu düşüşlerin arkasında yatan sebepleri merak ederken, analistler ise bu dönemde yükselişlerin olabileceğini ve tekrar düşüşlerin ardından anlık yükseliş hamlelerinin Bitcoin’de görülebilecek olduğunu belirtiyor.

Bitcoin piyasa hacminde düşüş yaşansa da yatırımcılar için fiyatın bu dönemde daha önemli olduğu, piyasa hacmi bakımından 1. sırayı korumaya devam eden Bitcoin’e kısa vadede yükseliş olup olmayacağı hakkında soru işaretlerine yanıt aradıklarını belirtiyorlar. Bitcoin fiyatının 9.100 dolar ve altındaki seviyelere yeniden geriliyor olması yatırımcılarda panik yaratırken, bazı yatırımcılar ise piyasa hacmi ve fiyatının düşüşünün ne kadar süreceği konusunda soru işaretlerine yanıt aramaktalar.

Bitcoin’in bugün 8.600 dolar seviyesine gerilemiş olması birkaç gün içerisinde 8.000 dolara gerileyip gerilemeyeceği hakkında soru işaretlerine sebep olabiliyor.

Piyasa hacmi ve fiyatının yükselişe geçmesi an meselesi olan BTC’nin kısa vadede yatırımcılarına kazanç elde ettirebileceği, ancak yüksek ve olağandışı kazançların bu dönemde beklenmemesi gerektiği belirtilmekte.

8600’ün altına gerilemesi durumunda daha büyük düşüşler beklenilse de orta ve uzun vadede BTC’nin yükseleceği görüşü çokça kesim tarafından dile getiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu