EkonomiHaberlerKripto Para

Bitcoin Düşmanı JPMorgan CEO’su Ekonomik Kasırga Bekliyor!

JPMorgan CEO'su yatırımcıları uyardı.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerine karşı çıkması ile bilinen ve ABD’nin en büyük bankalarından biri olan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon Çarşamba günü katıldığı bir konferansta ekonomik bir kasırga yaşanabileceğini söyledi.

Ekonominin artan enflasyon, FED’in sıkılaştırılmış para politikası ve Rusya-Ukrayna arasındaki savaş gibi zorluklarla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken ünlü CEO, bu zorlukları kasırgaya benzetti.

Dimon yatırımcıları “ekonomik bir kasırgaya” hazırlanmaları konusunda uyardı.

“Ekonominin yaşadığı bu zorlukların küçük bir fırtına mı yoksa Superstorm Sandy kasırgası mı olacağını bilmiyoruz.

Her türlü seçeneğe kendinizi hazırlasanız iyi olur.”

ABD ekonomisinin üzerinde fırtına bulutlarının dolaştığını söyleyen Jamie Dimon FED’in artan enflasyonu dizginlemeye çalışırken karşılaştığı zorluklarla ilgili şunları söyledi:

“Şu anda hava biraz güneşli, işler iyi gidiyor. Herkes FED’in artan enflasyonla başa çıkabileceğini düşünüyor.

Ancak ne olacağını bilemiyoruz. Bu kasırga tam orada ve bize doğru geliyor.”

Dimon, JPMorgan’ın bu ekonomik kasırgaya kendini hazırladığını belirterek bankanın bilanço konusunda çok tutucu olacağını söyledi.

FED’in artan enflasyon karşısında faiz oranlarını yükseltmesi gerektiğini dile getiren Dimon “ABD bankacılık sisteminin bu zorluklara dayanabileceğini düşünüyorum” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
E oz

Hem bitcoin araştır millete not ver birde felâket tellalı yap tek kazanan Morgan


Başa dön tuşu