BitcoinHaberler

Bitcoin ETF’si Onaylanacak Mı? Bloomberg Analistleri Değerlendirdi!

Bitcoin ETF'lerinin onay alıp almayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları Bitcoin ETF başvuruları hakkında karar vermeyi ağırdan alan SEC’den gelecek haberlere kilitlenmiş durumda.

SEC, hali hazırda önünde bulunan 10’dan fazla onay bekleyen Bitcoin ETF’si hakkında henüz bir karar vermemiş hatta son olarak dört tane başvuru hakkındaki kararını Kasım ayına ertelemişti.

SEC başkanı Gensler, bu yılın başlarında Bitcoin ETF’lerinin 1940 Yatırım Şirketi Yasası uyarınca yapılması gerektiğini ifade etmişti. Bu açıklamalardan sonra SEC’e bu formatta yapılan başvurular geldi.

Tüm bu gelişmeler arasında Bloomberg, yakın tarihli bir makalesinde Gary Gensler’in başkanlığında SEC’in Bitcoin ETF’leri konusunda kabul yada ret kararı vermesi için zamanının dolmaya başladığını belirtti.

Bloomberg ETF uzmanı James Seyffart, SEC’in önünde bulunan Bitcoin ETF’lerini onaylayacağı konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Makaleye göre en yüksek onay oranını Galaxy Digital’in ETF’si alırken ikinci sırada ise VanEck’in ETF’si bulunuyor.

Bunun yanı sıra Bloomberg’in kıdemli ETF stratejisti Eric Balchunas ve Mike McGlone’de SEC’in çok yakında Bitcoin ETF’sini onaylayabileceği yönünde değerlendirmelerde bulunarak SEC’in onayı konusunda iyimser olduklarını belirttiler.

SEC saf bir Bitcoin ETF’sine henüz onay vermemiş olsa da Bitcoin’e dolaylı yoldan da yatırım yapma imkanı sunun Volt Equity ETF başvurusunu kabul ederek bu konuda önemli bir adım atmış oldu.

İlgili Haber
SEC'den Bitcoin ETF'si Konusunda Büyük Adım!

Yıllardır ABD’den Bitcoin ETF’si onayı bekleyen kripto topluluğu Ekim ayı sonunda çok beklenilen onayı alabilecek mi? Gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu