BitcoinHaberlerKripto Para

SEC’den Bitcoin ETF’si Konusunda Büyük Adım!

Bitcoin odaklı şirketlere yatırım imkanı sunan ETF onaylandı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF’si başvuruları hakkında henüz bir karar vermemiş iken  “Volt Equity Bitcoin ETF’sini” onaylayarak saf Bitcoin ETF’sine giden yolda büyük bir adım atmış oldu.

Onaylanan yatırım fonu, elinde Bitcoin bulunduran veya gelirinin çoğunu Bitcoin’den elde eden kuruluşlar olarak tanımlanan “Bitcoin Endüstri Devrimi Şirketleri” olarak adlandırılan şirketleri kapsıyor.

SEC’e yapılan diğer başvurularından farklı olarak Volt Equity fonu, gelirlerinin önemli miktarını kripto para birimleri ile ilgili faaliyetlerinden elde eden şirketlere maruz kalmayı hedefliyor.

Volt fonu, saf bir Bitcoin ETF’sinden uzak olsa da şimdilik ABD’li yatırıcıların kolay bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapabilmesini sağlayacak.

21 Haziran’da SEC’e yapılan başvuruda, fonun net değerinin %15’inden azının Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) içerdiği yer alıyor. Ayrıca  yatırım fonu Tesla, Square, Coinbase ve Paypal gibi 30’a yakın şirketin hisseleri ile büyük miktarda Bitcoin satın alan MicroStrategy hisselerini de içeriyor.

Volt Equity kurucusu, Tad Park  SEC’ in onayı ile ilgili “Bir yıl önce böyle bir ETF onayı mümkün görünmüyordu” diyerek SEC’in Bitcoin ETF’si konusundaki sert tavrının yumuşamaya başladığını ifade etti.

SEC’den Onay Bekleyen Diğer ETF’ler

ABD’de bugüne kadar hiçbir Bitcoin ETF’si onaylanmadı. Geçtiğimiz günlerde de SEC, Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF başvurularını ertelediğini duyurmuştu.

SEC Başkanı Gensler, kısa süre önce Bitcoin vadeli ETF’leri hakkında olumlu olduğunu söylemişti. Bu bağlamda onaylanan Volt Equity ETS’si kripto yatırımcıları arasında bu yıl ABD’de ilk Bitcoin ETF’yi onaylama çalışmalarının olduğuna dair söylentilere neden oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu