Kripto HaberleriBitcoinBitcoin, Ethereum ve Solana İçin Geliştirici Verileri Açıklandı! "Fiyattaki Düşüşe Rağmen..."

Bitcoin, Ethereum ve Solana İçin Geliştirici Verileri Açıklandı! “Fiyattaki Düşüşe Rağmen…”

Takip et

TerraUSD (UST) Stablecoin’inin çöküşü, kripto para lender şirketi Celsius’un iflas başvurusu ve hedge fonu Three Arrows Capital’in tasfiyesi Bitcoin ve kripto paralarda bir çeşit ayı piyasası başlatmıştı.

Veri odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Telstra Ventures, buna rağmen Web3 sektöründe geliştirici ilgisinin güçlü kaldığını gösteren yeni bir rapor yayınladı.

“Blockchain Açık Kaynak Geliştiricileri Web3 Topluluğunun Gücüne İşaret Ediyor” başlıklı rapor, Ethereum, Bitcoin ve Solana Blockchain’lerindeki geliştirici faaliyetlerini inceledi.

“Piyasadaki Düşüşe Rağmen Bitcoin, Ethereum ve Solana’nın Web3 Geliştirici Etkinliği Güçlü Kalmaya Devam Ediyor”

Veri analistleri, kod havuzu GitHub da dahil olmak üzere bir dizi kaynaktan elde edilen verileri harmanlayarak zincirler genelinde 30.000’den fazla açık kaynak projesine katkıda bulunan 1.000 aktif kuruluşu inceledi.

İlgili Haber
Gucci Bu Altcoini Önce Pumpladı, Sonra Dumpladı!

Telstra Ventures genel ortağı Saad Siddiqui verdiği bir röportajda şunları söyledi:

“GitHub havuzlarına aylık aktif katkıda bulunanların sayısına baktığımızda, son birkaç ay içinde fiyatlarda oldukça önemli düşüşler olmasına rağmen, katkıların genellikle oldukça güçlü kaldığını gördük.

Ethereum ve Bitcoin en aktif katılımcılar olmaya devam etti. Solana biraz daha geriledi ama fiyattaki düşüşün gösterdiği kadar değil.”

Firma, her bir zincirin katılımcı topluluklarındaki büyümeyi dört yıllık bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) cinsinden özetledi ve ardından yerel tokenler için geçen yılki fiyat zirvelerinden bu yana aylık aktif katılımcılardaki değişimi inceledi.

Ethereum’un katılımcı topluluğu yaklaşık %25, Solana’nınki %173 ve Bitcoin’inki %17 CAGR cinsinden büyüdü.

ETH ve SOL fiyatlarının Kasım 2021’deki zirvelerinden bu yana aylık aktif katılımcı sayısı Ethereum için %9 ve Solana için %21 azaldı.

Bitcoin’e aylık katkıda bulunanlar, Ekim ayında BTC fiyatının en yüksek seviyeye ulaşmasından bu yana %8’in üzerinde artış gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları