Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analizi - 10.000 Dolar Görüldü Sırada Ne Var?

Bitcoin Fiyat Analizi – 10.000 Dolar Görüldü Sırada Ne Var?

Takip et

Kripto paraların son 10 gündür performansı çok iyi değil. Yatırımcıları üzen gelişmeler yaşandı ve yatırımcıların bir bölümü düşüşlerden büyük oranda etkilendiler. Kripto para pazarının sürekli düşüş eğilimine girdiği bazı zamanlar yatırımcılar son derece rahatsız olurken, bazı yatırımcılar ise kripto para pazarında bu dönemlerin alım ve satım arasında kararsız kalanlar için iyi bir alım zamanı olduğunu düşünüyorlar. Bitcoin fiyatının yükselecek olduğunu iddia eden kripto para birimi analistleri son zamana kadar beklenmesi gerektiğini ve birkaç gün içerisinde 10.000 doların görüleceğini iddia etmişti ki bu iddialar doğrulandı. Bitcoin bugün 10.000 dolar fiyatı aşarak 10.048 dolar seviyesine kadar yükseldi ve bu seviyeyi en az 2 saattir koruyor.

Yatırımcıların kripto para pazarında düşüş beklentisi içerisinde olduğu bir dönemin ardından bugün kripto para birimlerine dair tekrar yükseliş yaşanabilecek olduğu beklentisinde artış oldu. Bitcoin fiyatındaki artış ile beraber kripto para yatırımcılarının bir bölümü fiyatların daha fazla artacak olduğunu beklerken, Bitcoin fiyatının 10.048 fiyatından sonra 11.048 dolara kadar 1.000 dolar kazanması gerek. Analistler bunun kısa süreceğini iddia ederken, bazıları ise tam tersi uzun bir süre ralli görülmeyebilecek olduğunu düşünüyorlar.

Bu dönemde 10.400 dolar direnci önemli olarak görülürken direnç kırılamasa bile günlük kapanışlarda bu seviyelerine yakın kapanışlar BTC’nin yükselişi için olumlu olacaktır.

Balinaların dediği olacak

Balinalar bu zamanda kripto para birimi Bitcoin fiyatının yükseliş rallisine girmesi ve birbiri ardına yükseliş zamanlarının yaşanmasını uygun buldu. Bu konuda yatırımcıların büyük bölümü kripto para biriminin değerinin yükselecek olduğunu bu nedenle düşünse de balinaların bir kısmı düşüş, bir kısmı ise nötr seviyede kalmasını istedikleri Bitcoin’in fiyatında ralli isteyen balinalara karşı direnmekte kararlı gibi görünüyorlar. Yüksek fiyatlar balinalar için bir alım fırsatı olmadığı için birileri düşük fiyattan stok yapmak isterken, birileri ise bu seviyede alım yapılmasını ve mümkün olduğunca daha az alış yaparak daha fazla kar etmeyi istiyor.

Ancak görünüşte kripto paraların değerinde bir yükseliş beklemek doğru olabilir. Bitcoin eğer kısa vadede 10.000 dolar sonrası seviyeleri görecek olursa bunun öncesinde 10.400 doları geçmesi gerekecek ve bundan önce 350 dolar ve civarında bir kazanç elde etmesi gerekiyor. Bunu yapabilmesi için ise kısa süre içerisinde yine beklentiler tutmalı ve analistlerin, yatırımcıların ve balinaların piyasadan beklentilerinin tutması gerekli.

Balinaların bu dönemde dediklerini yapabilecek gücü toplamaya başladıkları, son dönemde güçsüz hissettiklerinden dolayı yatırımcı ve piyasanın düşüşünü isteyen bir takım balinalara karşı yükseliş rallisini tüm karşı duruşlara rağmen başarabilecek oldukları tahmin ediliyor. Bitcoin fiyatı eğer birkaç gün içerisinde 15.000 dolara kadar çıkabilirse bunu bu hafta sonunda yapabilir. Hafta içerisinde kripto para biriminin değerinin 1.000 dolardan daha fazla değer kazanması beklenmezken, hafta sonunda 1.000 dolar günlük kazanç elde edebileceği ve sonucunda 13-15.000 dolar arasında bir fiyatın görülebileceği beklentisi oluştu. Bitcoin yatırımcıları bu yükseliş ile birlikte piyasanın daha fazla yatırımcı çekecek olduğunu düşünüyor ve bunun gerçek olmaması için hiçbir neden olmadığını belirtiyor.

Öte yandan The Pit borsasının açılması ve ABD’nin Bitcoin’e karşı tutumu da piyasa tarafından çok olumlu karşılanıyor ve bundan sonraki ralli için bir katalizör görevi görebilir:

İlgili Haber
The Pit Bitcoin Fiyatını Uçurabilir!
İlgili Haber
Kripto Paralar İle İlgili ABD'den Son Gelişmeler, ABD Bitcoin'i Yasaklayacak Mı?

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için hazırlanmıştır. Herhangi bir öneri veya yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları