AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – BTC 8.650 Dolara Yükseldi

Bitcoin fiyatında 8.650 dolara yükseliş oldu.

Bitcoin son dönemde yükseliş eğilimi göstermeye başladı. Bitcoin fiyatındaki bu yükseliş eğiliminin ne kadar devam edeceği, ne zamana kadar süreceği henüz tartışma konusu olurken, bazı yatırımcılar ise geçmiş dönemden bugüne kadar geçen süreyi tartışmaya başladı. Bitcoin fiyatındaki bugün yaşanan artışlar ilk olarak çok az seviyelerde oldu. Bitcoin bugün öğle saatlerinde 100 dolar değer kazanarak fiyatında artışlar başladı. Bu artış sonucunda ise kripto para birimi piyasasının tekrar hareketlenebilecek olduğuna dair umutlar yeşerdi.

Bitcoin’in yakın vadede düşüş veya benzer bir seviyede kalmasını bekleyen binlerce kişi, yatırımlarının değeri konusunda endişe ederken, bazıları ise fiyatın daha fazla yükselecek olduğunu iddia etmeye başlamış iki grup birbiri ile neredeyse çatışma haline gelmişti.

Bazı kripto para birimi sahibi olan büyük Bitcoin balinası yatırımcıların ise bu dönemde piyasayı kızıştırmaya yönelik bazı eylemleri olduğu iddia edilmiş, bu iddialar ise her zamanki gibi doğrulanamamıştı.

Yakın zamanda bazı büyük kripto para borsalarının cüzdanlarından da milyarlarca doları geçen büyük miktarlarda kripto paralar çıkmış, tüm bunlar ise Bitcoin yatırımcılarını etkileyebilecek gelişmeler olarak gösterilmişti.

1 ay içerisinde fiyatı sürekli olarak değişim gösteren Bitcoin’in bu kadar kısa süre içerisinde 200 dolardan daha fazla değer kazandığı bugün ise gündeme tekrar Bitcoin bombası olarak düştü. Bitcoin bir anda yükselerek fiyatında 8.650 dolar seviyesine yükseliş oldu. 15 Haziran 2019 gecesi yaşanan bu yükseliş ile birlikte kripto para biriminin fiyatı bugün gün içerisinde 400 dolar değer kazanmış ve piyasa hacminde 1 milyar dolar değerin üzerinde bir artış olmuş oldu. Bitcoin fiyatındaki bu artışın arkasında yatan yine belirli sebepler olduğu bilinirken, bu sebeplerin en başında Binance’nin aldığı karar var.

Bitcoin yatırımcılarının beklentisi yükselişte

Bitcoin yatırımcısı kişiler bu dönemin sonunda büyük bir yükseliş bekliyor. ABD ve Çin ticaret savaşının ne kadar süre devam eder ise kripto para yatırımının değerinin o kadar fazla yükselebileceği, Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşının kızgınlaşması durumunda ise Bitcoin fiyatının bir anda 20 bin dolarlı seviyeleri görmesinin mümkün olabileceği konuşuluyor. Bitcoin yatırımcılarına bakılırsa bu konuda nasıl hareket edecekleri bilinmiyor ancak ticaret savaşlarının devam ediyor olması, bugün gece yaşanan 8.650 dolar seviyesine yükseliş ile birlikte gündem tekrar Bitcoin alımına çevrilebilir.

8.883 dolar seviyesi Haziran 2019 rekoru iken, bu ay içerisinde 9.000 dolara yakınlaşan Bitcoin’in bu seviyenin yanına kadar yaklaşmaya yakın bir seviyeye ulaşıp ardından büyük bir düşüş göstermesi piyasalarda geri kar satışlarına sebep olduğundan 7.950 dolar seviyesinin de görülmesine sebep oldu. Bitcoin’in yakın vadede fiyatında değer değişimlerinin olmasına bağlı olarak 10 bin dolar seviyesini görebileceği, özellikle bugün yaşanan yükselişten sonra daha fazla kişinin Bitcoin alımı yapabileceği bekleniyor.

Nasıl yükseldi?

Bir gecede 400 dolara yakın değer kazanması ile Bitcoin tekrar sorgulanmaya başladı. Kripto para birimi yatırımcılarının yaptığı en büyük ve en kritik hata olan bu konu ile ilgili kripto para analistleri henüz bir açıklama yapamadılar ancak kripto para birimi Bitcoin’in bu değer artışının arkasında sadece Çin ile ABD arasında devam eden ticaret savaşının olmadığı biliniyor. Bunun arkasında ABD merkezli bir balinanın olabileceği, büyük bir alım talebinin tetiklenmiş olabileceği iddia ediliyor. Asya merkezli ülkelerde saat nedeniyle böyle bir beklenti yok iken, ABD’de saatin gündüz olması nedeniyle bir balina tarafından büyük bir yatırımın yapılmış olabileceği iddia edildi.

ABD’li kripto para balinalarının Asya merkezli kripto para balinalarına göre daha sert ve daha iyi işlemler yapabildiklerine dair piyasada bir takım belirtiler olsa da yatırımcılar için her iki merkezde de ciddi sorunlar olabilir. Zira balinalar bu işlemleri kripto para birimi sahibi olan mevcut yatırımcılar veya yeni yatırımcı olacak kişiler kazansın diye değil, kendileri daha fazla milyonlarca dolar kazansınlar diye yapıyorlar. Bu sırada ise bazı kripto para birimi sahibi olan yatırımcılarda ciddi kazanç elde edebiliyorlar. Bitcoin’in bu fiyat artışından sonra piyasa hacminin artması ve diğer altcoin kripto para birimlerinin değer kazanması da piyasadaki bazı yatırımcılar için beklenmeyen ancak iyi bir gelişme oldu.

En büyük yükselişin bu olmasa da bu ay içerisinde en iyi değer artışlarından birisi olması, piyasadaki bazı kripto para birimi yatırımcılarına hem özgüven verecek, hem gün içerisinde ABD’li yatırımcılara kripto para birimi satın almaları için yeni bir güven tazeletebilecek bir yükseliş.

Mevcut yatırımcılar ise 8.650 dolar seviyesinde olan Bitcoin fiyatını sabah saatlerinde kalktıklarında görür görmez bir satış hamlesine girişerek kar satışları yaparlar ve balinalar bunları durduramazlar ise bu durumda yine büyük bir sert düşüş yaşanmasına hazır olmak gerekir. Aksi durumda, kripto para birimi sahipleri bugün yine bu yükselişten herhangi bir kazanç elde edemeyebilir. Acele edenler ise kazançlı çıkabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu