AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – 8.650 Dolardan Sonra Ne Olacak? – Bitcoin Satmanın Zamanı Olabilir Mi?

Bitcoin fiyatında neler oluyor? Yatırımcılar bir zaman sonra rekor beklentisine sahip olsa da bu zamanın ne zaman geleceği merakla bekleniyor.

Bitcoin son dönemde yatırımcıların istediği 10.000 dolar ve 11.000 doları göremese de yatırımcılar son düşüşlerin arkasında kripto para birimi yatırımcısı balinaların olduğunu düşünmeye devam ediyorlar. Bitcoin, kısa vadeli yatırımcılarına son aylarda kazanç getirse de birkaç haftadır ise kazanç getirmek yerine zarar getirdi. Yatırımcılar istenen 10 bin doları bir türlü göremezken, birçok kripto para birimi yatırımcısı da soru işaretlerine yanıt bulmak için beklemek zorunda kaldılar. Bitcoin fiyatının yükselebileceğini ve daha fazla kazanç elde edebilecek olduklarını düşünen analistler ise bu dönem için bir takım düşüşler yaşanabilecek olduğunu ve bu sebeple de yatırımcıların istemdikleri sorunlar ile karşı karşıya kalabilecek olduklarını düşünüyorlar. Bitcoin fiyatının yükselebileceğini düşünen kripto para analistlerinin sayısı ise bir hayli fazla ve yakın zamanda yatırımcılara daha fazla Bitcoin almalarını öneriyorlar.

Bitcoin yakın vadeli olarak elde edilen verilere bakılırsa kısa süre içerisinde düşüş yaşamaya devam edebilecek bir üçgen içerisinde hareket ediyor. Analistlere göre 8700 dolar seviyesinin altına güçlü bir iniş gelmesi BTC fiyatını 7000 dolarlara kadar götürebilir. Bu sebeple 8700 destek noktası önemli olarak görülüyor.

Son günlerde fiyat düşüşleri ve piyasa hacmi düşüşlerinin arkasında yatan sebepleri araştıran birçok yatırımcı karşısında balinaların eylemleri ve yatırımcıların bu dönemde kısa vadeli kazanç elde edemeyeceklerini düşünerek alım yapmaya son verip satış yapmasının bu düşüşe sebep olduğunu düşünüyor.

Bitcoin almak için en uygun zaman 7.300 dolar mıydı?

Bitcoin son 60 gün içerisinde 7.300 dolar seviyesinin altını bile gördü ve bundan 60 gün öncesinde yatırım yapan kripto para birimi sahibi olan yatırımcılar büyük bir kazanç elde ettiler. Çok fazla kazanç elde eden yatırımcılar özellikle büyük oranlarda yatırım yapan isimler olsa bile 10000 lira yatırım yapan yatırımcılar bile %25 üzerinde kazanç elde ederek paralarını 12.500 liraya kadar çıkarmayı başardı. Bitcoin alımı için en uygun nokta 7.300 dolar seviyesiydi ancak bugünde yatırımcıların alım yapmasının önünde hiçbir engel görülmüyor.

Birçok analist kısa vadeli kripto para birimi Bitcoin yatırımlarının bu dönem içerisinde yapılmasına doğru bakmazken, bazıları da orta vadeli olarak bu dönemde 8.700 dolara yakın fiyatlardan yatırım yapılmasını öneriyor.

Bazı analistler uzun vadeli olarak değerlendirilen 1 yıllık beklentinin çok yüksek olduğunu ve gelecek sene bugünlerde 100 bin doların üzerinde 300 bin doların bile Bitcoin için en iyi seviyeler olabileceğini iddia edebiliyorlar. Geçtiğimiz sene bugünler için 100 bin dolar, 150 bin dolar ve 250 bin dolar gibi seviyelere yükseleceğini iddia ederek bazı yatırımcılar alım yaptıran Bitcoin analistlerinin bugünlerde bu açıklamaları ile ilgili açıklama yapmıyor olmaları hatalı tahminleri ve sadece dikkat çekmek için yaptıkları tahminlere dayanıyor.

Bitcoin fiyatının yükselmesi için piyasada birden para girişi olması ve para girişinin çıkışına göre çok daha fazla olması gerekiyor ki güven ortamı ve buna bağlı olarak fiyat artışlarını görebilelim.

Kısa vadeli bir Bitcoin yatırımcısı olacaksanız bu dönemde yapılacak olan yatırım size yarardan çok daha fazla zarar getirebileceği gibi kısa vadede 9.000 dolar ve 9.300 dolarlı seviyeleri görmek mümkün olduğu için ufak kazançlar elde etmekte mümkün olabilir. 1 ay içerisinde birçok analist 10.300 dolar ve üzeri seviyeye yükseliş olmayacağını düşünüyor.

Unutulmamalı ki kısa vadeli yatırıma oranla orta ve uzun vadeli yatırımlar her zaman daha iyi kazandırmayabiliyor. 7.300 dolardan yatırım yapan bir yatırımcı 10.000 dolardan satış yaptığında uzun vadeli beklenti tutmayacak ise kısa vadeli yatırımcı uzun vadeliye göre çok daha fazla kazanç elde etmiş olabiliyor. Bitcoin sahibi olacak yatırımcıların özellikle de kısa ve orta vadeli yatırımlara daha çok ilgi göstermesi birçok analistin daha fazla kazanç elde edilebileceği yorumları ile güç bulmakta.

8.700 dolar seviyesi ne kadar riskli?

8.700 dolar seviyesi riskli bir seviye olarak görülüyor ve bu seviyenin altına düşülmesi durumunda ayı sezonunun geri geleceği öngörülüyor. Bu sebeple yatırımcıların kısa vadeli yatırımlarının bu dönemde riske girmesi mümkün. 1 dakika içerisinde 1.000 dolar değer kaybedebildiği gibi 1 dakika içerisinde 1.000 dolar değer kazanabilen bir kripto para birimi yatırımı olan Bitcoin, bu yönü ile yatırımcılara her zaman güven vermeyebiliyor.

Bitcoin sahibi olan yatırımcıların sayısında giderek artış olurken 8.700 dolar seviyesinden hemen sonra yatırımcıların ne yapacak oldukları ve bu dönemde nasıl karar verecekleri yine analistlerin açıklamalarından daha çok piyasada yaşanacak olan kripto para birimi fiyat düşüş ve fiyat artışlarına bağlı olarak değişebilecek gibi görünüyor.

Şimdi mi alalım, sonra mı alalım?

Bugün orta ve uzun vadeli yatırım çok doğru karar olabilir, 3-4 ay alt limitli bir yatırım sizin için büyük ve büyük ötesi bir kazanca sebep olabilecek iken, 1 veya 1 aydan daha az vadeli bir yatırım durumunda ise kazanç yerine kayıplarla karşı karşıya kalmak daha fazla mümkün. 1 aydan az vadeli özellikle de saatlik yatırımlar bu dönemde özellikle yeni kripto para birimi sahibi olacaklar için katiyen önerilmiyor ve daha büyük bir piyasa fiyatı düşüşü olabileceği için yatırımcıların saat ve günlük ile 48 saatlik yatırımlardan özellikle uzak durması öneriliyor.

Ancak orta ve uzun vadede Bitcoin’in halving olayının erken fiyatlanmasının görüleceği ve fiyatın ciddi oranda yükseleceği analistlerin ortak görüşü. Bunun yanı sıra ülkelerden gelen Blockchain ve kripto para hamleleri de gelecek dönemde kripto para fiyatlarına olumlu olarak yansıyacaktır.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği içermeyip sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu