AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 11.457 Dolara Kadar Yükseldi – Sıradaki Hamleler Neler? – Bu Yükselişin Sebebi Ne?

Bitcoin fiyatı son 2 gün içerisinde beklenmedik değişiklikler yaşadı.

Square’den yapılan 50 milyon dolarlık Bitcoin alım işleminin ardından piyasalar büyük oranda yükseliş gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan bu değişimler özellikle piyasada çok sayıda yatırımcının yeniden Bitcoin’e yönelmesinde etkili bir rol oynayacak gibi görünüyor. Ancak bunun sebebi olarak sadece fiyat artışı değil, aynı zamanda kurumsal yatırımcı sayısında son dönemde 2. büyük yatırımcının piyasaya girmiş olmasının bir sonucu olarak gerçekleşeceği belirtilmekte.

Kripto para birimi piyasasında yaşanan gelişmelere bakıldığında özellikle büyük fiyat artışlarından söz etmek mümkün olmasa bile Square tarafından açıklama yapılmadan kısa süre önce 10.600 dolarlı seviyelerde olan fiyat bugün 11.457 dolara kadar yükselmiş durumda. Henüz bu dakikalarda 11.347 dolar seviyesinden talep gören Bitcoin’in ne kadar yükseleceği bilinmiyor olsa bile 857 dolar kadar yükseliş olması özellikle iyi bir yükseliş olarak görülmekte.

Sırada Ne Var?

Bitcoin için aslında bu yükseliş riskli görülen 11.300 dolar sınırının aşılmasını sağladı. Kısa süre içerisinde riskli bir eşik değil, 2 eşik aşıldı ve 11.400 dolar sınırının geçilmesi özellikle piyasalarda iç rahatlatıcı bir hamle olarak görüldü. Piyasalarda analistlerin görüş ve düşüncelerine göre bu dönemden sonra olması beklenen en büyük gelişmeler arasında 11.800 dolar seviyesi bulunuyor ve bu seviyeye yükseliş olabilmesi için öncesinde 11.500 dolar sınırının geçilmesi gerektiğine işaret ediliyor.

Bitcoin fiyatının yükselmesinde özellikle de en büyük rolü kurumsal yatırımcı eylemleri ve de Square oynarken, piyasa verilerine göre gelecek günlerde fiyat artışlarından daha çok fiyat düşüşlerinin görülebileceği öngörülüyor. Bunun sebebi olarak piyasaların karışık olması ve balinaların ani yükselişler sonucunda büyük satış eylemleri yapmasının mümkün olabileceğine işaret edilmekte.

Yükselişin Sebebi: Kurumsal Yatırımcı Etkisi

Yükselişte piyasa verilerinin etkili olmadığı, tek sebep olmasa bile en büyük sebebin Square tarafından yapılan kripto para birimi alım işlemi ve bunun açıklaması olduğu ifade ediliyor. Aslında iddialar aynı zamanda kurumsal yatırımcıların sayısında büyük olmayan artışların mümkün olabileceği yönünde olduğu için bu tür iddialar bile piyasalar üzerinde yatırımcı sayısında artışa, kurumsal şirketlerde yer alan yatırım ve finans departmanlarının bile kripto para birimlerini daha fazla araştırmasına sebep oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu