Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 16.000 Dolar Sınırına Yaklaştı! Dünkü İddialar Doğru Çıktı! – Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatında tarihin en iyi dönemlerinden ikincisi yaşanıyor.

Bitcoin fiyatı hızla 20 bin dolar rekoruna doğru ilerliyor. Lider kripto para biriminde son dönemde yaşanan yükselişler uzun yıllardır görülmeyen ve 20 bin dolar öncesi rekorunda yaşanan gelişmelerle teknik verilere bakıldığında büyük benzerlik gösteriyor.

Herkesin merakla beklediği yeni 20 bin dolar rekoru henüz kırılmış değil ve kırılacak olduğuna dair kimse garanti veremez. Ancak rekor henüz kırılmış olmasa bile yatırımcılar büyük oranda kazanç elde ettiler ve 16.000 dolar sınırına dayanan Bitcoin fiyatı çok kısa süre içerisinde yatırımcılarına %50’nin üzerinde kazandırdı. 2020 yılında 6.500 dolar seviyesi en düşük ortalamasından alıcı bulan Bitcoin o döneme oranla bu yıl içerisinde ortalama %150’nin üzerinde değer kazanmış oldu.

Bitcoin Fiyatındaki Bu Yükseliş “Felaket Yaratıcılarını” Kızdırdı!

Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde en yüksek seviye olarak 15968.98 dolar seviyesine yükseldi. 16.000 dolar sınırına dayanmasına rağmen 16.000 doları görmedi ve önünde büyük bir 16.500 dolar direnci var. 16.500 dolar ve 17.000 dolar arasındaki direnci kırması durumunda rekora gidecek olduğu yönünde beklentiler var. Tüm bu beklentilerin yanında Bitcoin fiyatındaki bu rekor seviye “felaket olacak, Bitcoin bu seviyeden rekor gerileyecek, 15.000 doları geçemeyecek” senaryosu yazanları oldukça şaşırttı ve üzdü.

16.000 dolar seviyesinin aşılması durumunda 20 bin dolar rekoruna 4 bin dolardan daha az seviye kalacak ancak en zorlu dönemlerin geride kaldığına dair analistler yorumlarda bulundu.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu