Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Kritik Eşikten Döndü: 7.300 Dolara Yükseliş Yaşandı

Bitcoin fiyatında yeni bir kritik yükseliş yaşandı. Fiyat yeniden 7.300 dolara kadar yükseldi.

Upbit borsasının hacklenmesi haberi üzerine düşüşe geçen kripto para birimi Bitcoin 7000 doların altına düşerek yatırımcılara bir kez daha panik ortamı yaşattı. Bu olay üzerine ciddi gerilemeler olacağı öngören kişiler ellerinde kripto paraları satış yapma yoluna gittiler. Ancak Upbit yetkilileri tarafından yapılan “zarar karşılanacaktır mağduriyet yaşanmayacaktır” haberleri piyasada güven oluşmasının önünü açtı.

İlgili Haber
Son Dakika: Dünyaca Ünlü Bitcoin Borsası Upbit Hacklendi! Kayıp 50 Milyon Dolar

Kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeden sonra fiyat kritik eşik olan 6.850 doları terk etmiş ve 7.000 dolar seviyesinden 300 dolar yüksekte hareket etmeye başlamış durumda.

Bitcoin fiyatının değer kaybetmesi ve değer kazanması arasında çok küçük bir çizgi var ve her an değer kazancı kayıplara dönüşebilir veya tam tersi olabilir. Bu sebeple fiyatın 7.300 dolara yükselmesi kesin olarak bir yükseliş trendine girdiği anlamını taşımadığı gibi yatırımcıların bu konuda sabırlı olması gerekiyor.

Aksi durumlarda Bitcoin fiyatının 7.300 dolardan nasıl ki 9.000 dolara çıkabilme potansiyeli var ise 5.500 dolara düşebilme potansiyeli de her zaman olduğu gibi bugünde devam ediyor.

Bugün Upbit borsasında olduğu gibi herhangi bir hacklenme ya da ülkelerden gelen olumsuz açıklamalar BTC fiyatı üzerinde olumsuz etki yaşatabilir. Uzmanlar her ne kadar 2020 yılının kripto paralar için iyi geçeceğini ifade etse de satış baskısının olduğu bu dönemde yatırımcıları dikkatli olması konusunda uyarıyorlar.

Uzmanların 2020 yılı için gerçekleşmesini öngördüğü olayları okuyucularımız için listeledik. Yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu