AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin Fiyatı Bulutlara Doğru Mu, Toprağa Doğru Mu Hareket Edecek? – Analistlerin Bu Öngörüleri Çok Konuşulacak!

Bitcoin fiyatının yükseliş gösterip göstermeyeceği bu hafta analistleri karşı karşıya getiren konu oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan son gelişmeler yatırımcıların çok yakından ilgisini çekiyor. Özellikle bu hafta içerisinde yaşanan 13.000 dolar seviyesinin üzerine yükseliş eylemi ile beraber bazı analistler fiyat hakkında çok daha fazla olumlu konuşmaya başlarken, bazıları ise bunun bir “yem yöntemi” olabileceğine dikkat çektiler.

Square tarafından geçtiğimiz haftalarda 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yapıldığı haberlerinden hemen sonra zaten Bitcoin fiyatı yükselmeye başlamıştı. Bu yükseliş dönemi boyunca Bitcoin fiyatı oldukça dikkat çekici seviyelere ulaşmış ve 12.000 doları aşmıştı. Ancak bu hafta içerisinde en olumlu haber PayPal’dan geldi.

ABD merkezli ödemeler zinciri devi PayPal’dan yapılan açıklamada, şirketin bundan sonra kripto para birimleri alanında lisans sahibi olduğu bildirildi ve kripto para borsası gibi hizmet vermeye başlamasının yanında aynı zamanda BitPay gibi kripto para aracı ödeme sağlayıcısı olarak hizmet sunacağı açıklandı. ABD’de 26 milyondan daha fazla satıcının aktif olarak kullandığı PayPal’ın bu açıklamaları kripto para piyasalarında büyük yükselişe sebep oldu.

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam etti ve 13.200 dolar sınırının bile üzerine yükseldi. Borsalara yansıyan en yüksek fiyat 13.180 dolarlı seviyeler oldu ancak yatırımcılar o dakikadan itibaren neler olacağını düşünmeye başladılar.

Bulut = Yükseliş, Toprak = Düşüş. Hangisi Gerçek Olacak?

Kripto para birimi analistleri ise bu haftanın sona ermesi ile piyasada yaşanan gelişmeleri yorumladı. Hafta sonunda özellikle zaman zaman 1.000 doların üzerinde artış gösteren Bitcoin’in 7/24 değer değiştirebileceğine değinen analistler, “Bitcoin fiyatı bu haftayı yükseliş yönünde kapamaya hazırlanıyor. Asya piyasalarına bakıldığın zaman alımlar normal seviyede seyretti ve satışlar düşüktü” diyorlar.

Bitcoin’in bulutlara doğru hareket etmesini bekleyen yani yükeliş göstereceğini dile getiren Bitcoin yorumcuları, “özellikle düşüş için hiçbir sebep yok. Ancak alım yapmak için çok fazla sebep var. En basit sebeplerden bir tanesi olarak 13.000 dolar sınırının aşılması ve küresel piyasalardaki ABD seçimleri endişesinin tavan yapması” diyor.

Toprak yönünde değişim göstereceğini yani düşüş olacağını ifade eden Bitcoin yorumcuları ise “Bitcoin fiyatındaki bu yükseliş balinaların destekleri ve PayPal haberinden sonra yeni ve küçük yatırımcı sayısında patlama yaşanmasından dolayı oldu, balinalar bu yemi verdiler ancak geri almaları an meselesi” diyerek piyasada gelecek hafta içerisinde düşüş yaşanacağını düşündüklerini iddia ediyorlar.

Neler olacağını yine piyasa gösterecek ancak görünen o ki gelecek hafta bu haftaya oranla daha karmaşık ve daha heyecanlı geçecek. En azından Bitcoin yatırımcıları için…

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu