AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin Fiyatı Gelecek 14 Gün İçerisinde 20.000 Dolar Rekorunu…

Piyasalar kaynıyor! Yatırımcılar kararsızlık içerisinde peki ya beklentiler ne yönde?

Amerikan seçimleri Bitcoin fiyatını yakından etkiledi. Çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı kısa vadede daha fazla fiyat artışı beklerken kripto para birimi analistleri ise bu konuda Bitcoin fiyatında bazı soru işaretleri olduğunu ve bu soru işaretlerinin beklenmedik fiyat yükselişleri sonrasında beklenmedik düşüşlere sebep olabileceğini belirtiyorlar.

Bitcoin fiyatı bugün 16 bin 773 dolara kadar yükselirken yatırımcılarına büyük oranda kazandırdı ve kazandırmaya devam ediyor. Ama çok sayıda Bitcoin sahibi yatırımcı elindeki varlıkları bu dönemde satmak yerine 19 bin dolar beklentisi gibi beklentilerle hareket ediyor ve stop limit işlemlerini bile kullanmıyorlar. Bu da yatırımcıların analistlere göre büyük tehlike altında olduklarına işaret ediyor.

Çünkü bazı analistler Bitcoin fiyatında hiçbir zaman sürekli durmaksızın yükseliş görülemeyeceğini, fiyatın bir yerde elbet gerileyecek olduğunu ve bunun düzeltmelerde olduğu gibi az biraz değil birden büyük gerçek düşüşler olabileceğine dikkat edilmesini öneriyorlar.

Bitcoin Hakkında İddialar: 14 Güne 20.000 Dolara Koşar!

Bitcoin fiyatı hakkında çok sayıda analist bu dönemde fiyatın daha fazla artacağını ve 14 gün içerisinde 20.000 dolar rekorunun bu hızla yükselişlerin olduğu bir piyasa ortamında mümkün olabileceğine değiniyor. Bazı analistler düzeltmelerin an meselesi olabileceğine işaret ederken Bitcoin bazı düzeltmeleri de görmüş durumda. Örneğin bu seviyeye gelmeden önce 15 bin dolarlı seviyelerde bazı düzeltmeler gerçekleştirdi.

Bugün ise bu düzeltmelerin ardından 2018 yılından beri en yüksek seviyeyi gördü ve tarihinde 20 bin dolar rekoru sonrasında hiçbir zaman bu seviyeyi görmemişti.

14 gün içerisinde 20 bin dolar rekorunun kırılıp kırılmayacağı kafa karmaşası yaratıyor olsa da özellikle Bitcoin yatırımcıları kısa süre içerisinde fiyatın daha fazla artabilecek olduğu görüşlerine katılıyor. Bunun ardında yatan en önemli neden olarak ise son dönemde 11 bin doların üzerinde 5 bin dolardan fazla değer kazanan Bitcoin fiyatının kısa sürede değer kazanması ve neredeyse hiçbir zaman uzun süreli kısmi kalıcı düşüşler yaşamamasını neden olarak görüyorlar.

14 gün içerisinde 20 bin dolar rekorunun kırılması durumunda piyasada asıl hedefin 25.000 dolar rekoru veya 28.000 dolar seviyesine yükseliş olabileceğine dair iddialar son günlerde %200’ün üzerinde patlama yaşamış durumda.

Önemli Seviyeler Neler?

Bakıldığı zaman Bitcoin 20.000 dolarlık rekor fiyata sadece yüzde 20 uzaklıkta. Kripto para piyasası için yüzde 15 – 20 gibi rakamlar değil günler, saatler içerisinde bile görülebilecek küçük rakamlar. Bu sebeple 20.000 dolarlık seviyenin görülmesinin an meselesi olduğu ifade ediliyor.

4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman 16.500 dolar seviyelerinin üzerinde kalıcılık sağlanması önemli bir hal alırken, bunun gerçekleşmesi durumunda 18.000 dolarlara kadar ciddi yükselişlerin görülebileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Her ne kadar piyasada yükseliş yönlü tahminler çoğunlukta olsa da her zaman “kaybetmemeye” odaklanmak ve FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapılmadan destek ve direnç noktalarına göre yatırım yapmak en önemli stratejilerinden olacaktır.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu