Bitcoin

Bitcoin Fiyatı İçin Bu Hafta Takip Edilecek Gelişmeler Neler? Şant Manukyan Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatının bu haftaki belirsizliği, temel olarak 4 büyük gelişmeye ve duruma bağlı.

Bitcoin (BTC) son 2 haftadan beri bir türlü sağlam durmayı başaramadı ve 37.000 dolar ila 40.000 arasında mekik dokunuyor. Ancak Bitcoin (BTC) son 7 günde %8 değer kaybetse de haftalık kapanışta 38.000 dolar üzerine kapanış gelmesi umutları taze tutuyor.

Peki bu hafta BTC ve altcoin yatırımcılarının neye dikkat etmesi gerekiyor?

Bitcoin Yatırımcıları Bu Hafta 4 Olayı Takip Edecek

Şant Manukyan bugün yayınladığı gönderisinde kripto para sektöründe bu hafta dikkat edilecek gelişmelere parantez açtı. Manukyan’a göre ilk ve en önemli madde, Joe Biden‘ın kripto para sektörüne yönelik yeni bir kararname çıkarması. Biden’ın bunu yapması kısa süre önce gündeme gelen FBI’ın kripto para tabanlı suçla mücadele birimi ile birleşip sektöre ciddi bir tehdit oluşturabilir.

İlgili Haber
FBI Kripto Paralara Yönelik Yeni Ekip Kurdu!

Manukyan, ikinci madde olarak ise Rusya ve Ukrayna gerginliğini ele aldı. Ünlü ekonomist Alex Krüger‘in de belirttiği gibi savaşın çıkması kısa vadede BTC için sert düşüş anlamına geliyor. Savaşın yerini barışa bırakması ise BTC için olumlu olacaktır.

Üçüncü nokta ise ABD’den gelecek veriler. ABD’deki işsizlik verileri ve iş başvuru verilerinin beklentinin üzerinde gelmesi, ABD ekonomisi ve küresel ekonomi için uzun vadede önemli bir sinyal. Özellikle önümüzdeki ay yapılması beklenen faiz artışı, işsizlik verileri ile direkten ilgili.

Son faktör ise Bitcoin’in teknik görünümü ve indikatörler. Aşırı korku hala devam ediyor olsa da 1 haftaya kıyasla şu an dip noktanın üstünde olunduğu ve daha dibe inilmediği görülmekte. Bunun yanı sıra MACD ve RSI de artık yükseliş bölgesine doğru ilerliyor. Bütün bunlar BTC için dip ve devamında yükseliş anlamına geliyor olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu