AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 6.000 Dolara Düşecek Mi? Analist Görüşleri Neler?

Bitcoin fiyatında beklentiler 6.000 dolara düşüşe işaret mi ediyor? Kritik seviye ne? Uzmanlar ne diyor? İşte detaylar...

BTC’deki satış baskısı devam ederken tüm kripto para piyasası da kırmızı renge bürünmeye devam ediyor.

Kısa vadeli yatırımcılar yine kaybedecek mi? Sorusu tekrar gündeme gelirken, kısa vadeli olarak yeni Bitcoin yatırımı yapanları bu dönemde kritik bir süreç bekliyor gibi görünüyor. ABD merkezli kripto para birimi yatırımcıları mevcut kripto paralarını elden çıkarmaya başladıklarını ifade ederken, yeni yatırım yapanlar ise kısa zamanda 6.000 dolara düşüş öngörülerine destek veriyorlar.

Bitcoin’de istenen seviye için henüz yakın zamanda tahminler olumlu değildi ve büyük bir düşüş bekleniyordu, nitekim bunlar gerçek olarak fiyat bugün 200 dolar daha değer kaybı ile 7000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Peki bu düşüşün sebebi veya sebepleri nelerdi? Bu düşüşlerin sebebi olarak bazı analistler yatırımcıların yıl sonunda beklenen rekorları göremeyecek olduklarını anlamalarına dikkat çekerken, bazıları ise bu düşüşlerin sebebinin piyasada balina olarak bilinen milyonlarca hatta milyarlarca dolar parayı ellerinde tutan kripto para yatırımcılarını sebep olarak göstermekteler.

Balinaların bu yıl için fiyatları düşük tutma isteklerinin olduğu ve özellikle bu yıl için rekor kırılmasının önünde en büyük duvarları ördükleri tahmin ediliyor.

Bitcoin 6.000 dolara düşer mi?

Kısa vadede düşüşlerin 6.000 dolarlı fiyat seviyelerine kadar gerileyecek olduğuna işaret eden çok sayıda analist, dip noktayı bu dönemde 6450 dolar seviyesi olarak belirlemiş durumda. Uzmanlara göre BTC bu haftayı 7000 doların üzerinde kapatırsa önümüzdeki dönemlerde ciddi yükselişler görülebilir ancak 7000 dolar desteğinde tutunmaya çalışan BTC, kritik seviyelerde işlem görerek bu seviyenin altına düşebilir görüntüsü veriyor.

Özellikle bu haftadaki kapanış fiyatının önemli olduğunu ifade eden analistler her ne kadar orta ve uzun vade için olumlu konuşsa da kısa vadede düşüş beklediklerini ifade ediyorlar.

Bitcoin almanın zamanı Mı?

Bu dönemde Bitcoin fiyatında belirsizlik ve sıkışık fiyat baskısı olduğu için en riskli yatırımın kısa vadeli yatırım olduğuna dikkat çeken uzmanlar, orta ve uzun vade yatırımcılara BTC almayı öneriyor. Ancak kısa vadede öneri belirtmekten kaçınıyorlar.

Bitcoin Saatlik Grafik – 15.12.2019

Öte yandan uzmanlar her zaman destek ve direnç noktalarına göre alım ve satım yapılmasın gerektiğini ifade ediyor. BTC’nin anlık destek noktaları 7000, 6800 ve 6450 dolar seviyeleri olurken direnç noktaları ise 7300, 7600 ve 7800 dolar seviyeleri. Öte yandan stop-loss emirlerinin her zaman kullanılması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, bu sayede zararın minimuma indirilebileceğini ifade ediyor.

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiş olup, herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu