Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Ne Zaman 12.000 Doları Geçecek? – Yatırım İçin Doğru Zaman Mı?

Bitcoin 2020 yılında yeniliklere gebe.

Lider kripto para birimi Bitcoin 2020 yılında yatırımcılarına zor anlar yaşattı. Öyle bir yatırım aracı düşünün ki yatırımcılarına her an kazanç getirebilecek, ancak her an o kazandırdığından daha fazlasını çok daha fazla şekilde alabilecek bir yatırım aracı. Aklınıza Bitcoin mi geldi? O zaman tecrübeli ve başarılı bir yatırımcı değilsiniz. Çünkü bu durum sadece Bitcoin veya kripto paralarda olan veya sadece kripto paralara özgü olabilen bir durum değildir.

Tüm yatırım araçları zaman zaman değer kazanır ve bir anda kazandığından çok daha fazla düşüş yaşayarak yatırımcılara akıllı hamleler yapmazlar ve birazda şansları olmaz ise çok daha büyük kayıplar yaşatabilir. Bitcoin ve kripto paralar çok sayıda yatırıma oranla daha ciddi değer kazanıyor ve değer kaybediyor olsa da, özellikle de kripto para birimlerinin son dönemde değer kayıp ve kazançlarının çok yüksek oranlarda olmadığı görülüyor.

3.000 dolarlı seviyelere kadar düşüş gösteren Bitcoin bu yıl yeniden aylar sonra 12.470 doları gördü ve bu seviyeden sonra 12.500 dolara yükselemedi ve gerilemeye başladı. Öncesinde 12.200 dolar seviyelerinde yeniden tutunan kripto para biriminin ardından 12.000 doların altına düşüş yaşadığı gözlemlendi.

Bitcoin yatırımcılarının canını son dönemde en çok sıkan konulardan bir tanesi yüksek fiyatlardan (12.470 dolar) yatırım yapmaları ve bir anda gerileme yaşanması olmuş durumda. Çok sayıda kripto para birimi analistinin 12.470 doları gördüğü gün ve sonrasında 14.500 dolara kadar yükseliş açıklamaları yapması ve 13.000 doları geçerse büyük yükselişler göreceği açıklamaları yatırımcılarda bazı enkazlara ve endişeye sürükledi.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Bitcoin göstergeleri son dönemde balinaların bu seviyelerden satışa hazır olduğunu gösteriyor. Bazı iddialar ise bazı Bitcoin balinalarının zaten satışlar yaptığını ve bu satışlar sayesinde bu seviyeye düşüşler olduğuna işaret ediyor. Ancak piyasada asıl yaşanan düşüşün sebebi olarak 12.000 doların altına düşme nedenlerinden bir tanesi ve en önemlisi olarak küçük yatırımcılarında aylardır zararda oldukları için bu seviyeden satış yaparak karlı bir şekilde piyasadan çıkmalarını sebep olarak göstermekte.

Kesin bir düşüş nedeni bulunmuyor olsa da (teknik olarak) Bitcoin fiyatını düşüren bu sebeplerin aslında çok büyük düşüşleri tetiklemediği de belirtilmekte. Lider kripto para biriminin yeniden 12.000 doları görüp görmeyeceği merak edilirken, bu seviyeye balina eylemlerinin sebep olabileceği ve bu yükselişin özellikle de kısa vadede olabileceğine dair iddialar var.

Dikkat edilmesi gereken seviyeleri aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin'deki (BTC) Ralli Bitti Mi? Mevcut Durum Neyi Gösteriyor? Altcoinler Ne Olacak?

Uzmanlar Önermiyor Ama…

Bitcoin’e yatırım bu dönemde özellikle çok kısa vadeli olacaksa önerilmiyor. Uzmanlar, kripto para fiyatlarında daha büyük düşüşlerin tetiklenme riskine işaret ederken, 11.700 dolar seviyesinin ardından 11.300 dolarlı seviyeye anlık düşüşün yaşanabileceği ve ardından 10.800 dolar seviyesine yeniden geri dönüş olabileceğine işaret ediyor.

Orta-uzun vadeli yatırımın ise daha az riskli olduğu ve piyasa şartlarına bağlı olarak yatırımın daha güvenli ancak kesin kazanç vaat etmeyeceği belirtilmekte.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Yatırım önerisi niteliğinde DEĞİLDİR!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu