Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatı Neden 10.000 Doları Göremiyor?

Bitcoin Fiyatı Neden 10.000 Doları Göremiyor?

Takip et

Bitcoin fiyatı önce 10 bin dolar, sonra 18 bin dolar, sonra 20 bin dolar. Belki sıralama farklı olabilir ancak kripto para birimlerinin gelecek 20 bin dolar rekorundan önce bu seviyeleri görmesi gerekecek. İnsanlar kripto para birimlerine bu kadar ilgi gösterirken, fiyatların bir süredir düşüş eğilimi içerisinde olması da bazı soru işaretlerine sebep oluyor. Yatırımcılar fiyatın yükselip yükselmeyeceği, değerinin ne zaman 10.000 doları göreceği gibi konularda soru işaretlerine yanıt ararken, bazı kripto para birimi yatırımcıları ise fiyatların beklediklerinden daha iyi seviyelere yükselebilecek olduğunu düşünmekte.

Önce biraz Bitcoin’in son durumuna bakalım. Bugün için Bitcoin 10 bin dolardan 2 bin dolar düşük fiyatla seyrediyor ve fiyatın yeniden 10 bin dolara 1 ay içerisinde ulaşmasının pek de fazla mümkün olamayabilecek olduğu konuşuluyor.

Bitcoin fiyatı neden 8.000 dolara geriledi?

Bitcoin fiyatının 8.000 dolara gerilemesinin nedenlerinden bir tanesi ise piyasada kripto para birimi sahibi olan yatırımcı balinaların yaptıkları büyük satışlar oldu. Bu balinalar 1 milyar dolardan fazla satışlar yaparak Bitcoin fiyatının düşmesine ve buna bağlı olarak bir takım sorunlar yaşanmasına sebep oldu. Bazı yatırımcılar ise fiyatların daha çok düşmesini beklediklerinden bu balinaların eylemlerine uydular ve piyasa da direkt olarak bu sebeple 8.000 dolara kadar daha bile fazla düşüşler yaşandı. Bitcoin sahibi olmak isteyen yatırımcılar alımlar ile piyasada Bitcoin’i desteklese bile bu yeterli olmadı ve piyasadaki çok fazla isim satış hamlelerine büyük oranda destek vermiş oldular. Bitcoin almak için dip fiyatı bekleyen ama 10.000 dolardan Bitcoin yatırımı yapanlar ise bu dönemde yine beklemeyi tercih ettikleri için 8 bin dolar seviyesinin altına pek büyük bir düşüş yaşanması engellenmiş oldu.

Bitcoin ne zaman 10 bin dolar olacak?

Bitcoin fiyatının 10 bin dolar olması için öncelikle yatırımcıların alımlarının artması gerek. Bu da analistlere göre bu yılın son ayına doğru olabilir veya 1 ay içerisinde olmasa bile 1.5 ay içerisinde olabilir. Yatırımcıların alım yapmasından daha da önemli olan konu olarak kripto para birimi balinalarının eylemlerinin bu dönemde çok daha fazla önemli olduğuna dikkat çekiliyor.

*Bitcoinsistemi.com yatırım önerisi vermemektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları