Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Tekrar 7.800 Dolara Geriledi

BTC gün içerisinde yükseliş yaşayıp 8.000 doların üzerine çıksa da an itibarı ile tekrar geriledi.

Çok sayıda kripto para birimi sahibi Bitcoin yatırımcısı bugünlerde piyasanın dengesizliklerinden çekiniyor. Bitcoin yatırımcılarının bir bölümü kısa vadede beklentilerinin düşüşlerden yana olduğundan söz ederken, bazı kripto para birimi yatırımcıları ise bu dönemin alımların yerini satışlara bırakmış bir dönem olduğundan söz ediyor. Kısa süre içerisinde fiyatın tekrar 10.000 dolara yükselecek olduğundan söz eden bazı analistler olduğu gibi, birçok ünlü analist ise bu dönemde sessiz kalmayı tercih ediyor. Ancak bizim de daha önce belirttiğimiz gibi halving olayı öncesi 10.000 dolarlı fiyatlar öngörülmüyor.

Bitcoin’in yükselmesini bekleyenlerin oranı genel yatırımcıların toplamının %10’undan daha az iken, 8.000 dolara yükselmesi bir umut yaratan Bitcoin, görünüşe göre suni bir yükseliş yaşamış ve bu nedenle çok sayıda yatırımcının beklemediği bir şekilde düşüşe geçmişe benziyor.

Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyecek olduğu konusunda soru işaretleri devam ederken, bazı yatırımcılar ise yükseliş beklentisinin bu dönemde gerçek olmasının pek fazla mümkün olmasa bile bir ihtimal olabileceğinden söz etmekteler.

Bitcoin’in ne kadar süre sonra yükselecek olduğu konusunda soru işaretleri bulunurken, bir tarafta ise 5.000 dolar beklentisi devam ediyor.

Bitcoin fiyatının 5.000 dolar seviyesine kadar düşebilecek olduğundan söz eden çok sayıda yorumcuya göre ise 5.000 dolardan sonra beklenti yeniden yükseliş veya düşüş yönünde olabilir.

Bitcoin fiyatının ne kadar süre sonra düşecek veya yükseleceği bilinemez

Bitcoin’in ne kadar süre sonra yükseleceği veya düşeceği bilinemez olsa bile, çok sayıda yatırımcı için bu dönemde dikkatli olmakta fayda var. Özellikle her zaman bahsettiğimiz gibi direnç ve destek noktalarını iyi bilmek ve yatırımlara mutlaka stop-loss emir konulması konusunda tekrar yatırımcıları uyarıyoruz.

Bitcoin fiyatındaki 300 dolardan daha fazla düşüşün bugün gün sonuna kadar tekrar 7.400 dolar seviyesine kadar düşüşe sebep olup olmayacağı soru işareti olsa da, kısa vadede düşüşlerin daha büyük çaplı olabileceğini göz artı etmemek gerekiyor.

Bitcoin fiyatı ile ilgili kapsamlı analizimizi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Genel Trend Çizgisini Bozdu Mu? Beklenen Seviyeler Neler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu